Tata Bojs odehrají už tuto neděli charitativní koncert v divadle

  • Tata Bojs odehrají už tuto neděli charitativní koncert v divadle
    • 27.05.2011
    • Tisk

    Několik skladeb z nového alba Tata Bojs, které pod názvem Ležatá osmička vyjde 6. června …

    Sdílejte článek:

Několik skladeb z nového alba Tata Bojs, které pod názvem Ležatá osmička vyjde 6. června, zazní už tuto neděli (29. května) na charitativní akustickém koncertě v pražském Divadle v Celetné.

Obecně prospěšná společnost Rozmarýna jeho výtěžek věnuje dětem v dětských domovech a mladým lidem, kteří z dětského domova už odešli.

„Zahrajeme speciální koncert, na kterém se pokusíme zahrát určitě dvě, ale možná i čtyři písničky z nové desky,“ řekl zpěvák a bubeník Tata Bojs Milan Cais. Dodal, že na už vyprodaném koncertu z nových skladeb určitě zahrají písně „Filmařská“ a „Usínací“ a možná stihnou nacvičit i pilotní singl „Opakování“, případně ještě další „jednodušší“ skladbu.

„Dva akustické koncerty jsme hráli před dvěma měsíci v Olomouci a v Plzni, kde jsme také již představili nové skladby, jinak se jedná o průřez našimi alby, ovšem v překvapivých verzích, například tam máme vsuvku s vozembouchem,“ uvedl Cais.

Baskytarista Mardoša upozornil na zajímavý fakt, že akustické verze nových skladeb z alba Ležatá osmička uslyší návštěvníci koncertu pro sdružení Rozmarýna dřív než původní studiové nahrávky, ze kterých vznikly.

Tata bojs – Attention aux hommes

 

Hudební publicisté, kteří s předstihem desku slyšeli, se shodují v tom, že hudebně i tematicky pestré nahrávky připomínají starší desky jako byly Biorytmy nebo Futuretro.

„Naším novým albem se line princip opakování začátku a konce. Dokonce jsme i nahrávali stejně jako před lety ve studiu Sono a produkci jsem si vzal na starost především já. Tím se může jevit, že se vracíme ke starému zvuku, ale na to samé místo se není možné vrátit. Takže stejný je princip, ale zvuk je jiný než v případě Biorytmů a Futuretra,“ podotkl Cais k písním, které se v textech zabývají mezilidskými vztahy a komunikací.

Pro Ležatou osmičku je charakteristický princip opakování. Třeba v úvodní skladbě „Progresivní“ Tata Bojs dokola opakují slogan „Nebudeme se opakovat!“. „A na konci si nejste jistí, jestli je to konec nebo začátek, smích nebo pláč,“ dodal Mardoša.

Nové album kapela představí na letních festivalech, například na Rock for People, Českých hradech nebo Open Air Festivalu v Panenském Týnci.

Samostatnou koncertní šňůru plánují na podzim.

Tata Boys a Ahn Trio (živě v Pardubicích)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.