Legendární Status Quo zahrají na podzim v Olomouci

  • Legendární Status Quo zahrají na podzim v Olomouci Fotogalerie (7)
    • 26.05.2011
    • Tisk

    Britská rocková legenda Status Quo vystoupí v hanácké metropoli v listopadu. Koncert se …

    Sdílejte článek:

Britská rocková legenda Status Quo vystoupí v hanácké metropoli v listopadu. Koncert se uskuteční v rámci projektu Rocková Olomouc a vstupenky se začnou prodávat v červnu.

Součástí čtvrtého ročníku festivalu bude znovu i soutěžní přehlídka začínajících kapel.

Koncert Status Quo, kteří jsou známí díky hudebnímu stylu boogie, odehrají 5. listopadu zřejmě ve sportovní hale Univerzity Palackého.

„Podle našich informací to bude teprve třetí vystoupení kapely v Česku a letos jediné ve východní Evropě. Před Olomoucí skupina odehraje šňůru koncertů v Belgii, Francii či Německu,“ uvedl Josef Kořenek z pořádající agentury Petarda Production.

Rocková Olomouc je projekt, který se koná pod záštitou primátora a hudebníka Martina Novotného. Má přispět ke zvýšení zájmu o krajské město a zapsat Olomouc na rockovou mapu světa.

Na minulých ročnících vystoupily kapely Uriah Heep, Yes a Deep Purple.

„Ještě než přehodíme výhybku a pozveme někoho mladšího, bychom chtěli alespoň několik prvních ročníků Rockové Olomouce věnovat kompenzaci těžce diskriminovaným fanouškům rockové hudby, kteří po většinu svého života nemohli zažít koncerty rockových legend,“ uvedl primátor.

Předprodej vstupenek začne 1. června. Zájemci za ně zaplatí částky v rozmezí od 690ti do 1 190ti korun. Kapacita sportovní haly, ve které by se vystoupení mělo konat, je zhruba 4 tisíce míst.

Kapelu Status Quo založili v roce 1962 Francis Rossi a Alan Lancaster. Od roku 1968 do roku 2007 nabídla 33 studiových alb. Mezi její nejznámější hity patří skladby „Whatever You Want“ nebo „In The Army Now“.

Deep Purple – Burn

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.