Support Lesbiens pustili do světa pilotní song z nové desky

Nová skladba Support Lesbiens s názvem „Bombs and Lies“ vstupuje tento týden do rádií. Píseň ohlašuje vydání nového, zatím bezejmenného alba, které se na trhu objeví 19. září.

Support Lesbiens jsou v těchto dnech ve studiu a na vzniku nové desky spolupracují s Ecsonem Waldesem. Kromě deseti skladeb, které vzešly převážně z autorské dílny tandemu Hynek Toman a Kryštof Michal, se na desce objeví i duet se zpěvačkou Tonyou Graves.

Novinka Support Lesbiens „Bombs and Lies“ vznikla jako reakce zpěváka Kryštofa Michala na válečné události v Libyi.

„Situaci v Libyi sleduju prakticky čtyřiadvacet hodin denně a nemůžu si pomoct, ale čím víc zpráv o tomto konfliktu čtu, tím víc si kladu otázku, do jaké míry tu jde ještě o lidi a do jaké míry jen o ropu. Všude kolem sebe teď vidím jen mocensko-politické boje, bomby a lži. Jsem tím znechucený a to rozhořčení muselo jednoduše ven,“ podotkl Kryštof Michal k textu písně.

Dvě nové skladby kapela představí v koncertní premiéře 23. června na Prague City Festivalu a následně na dalších letních festivalech, které letos absolvuje.

Po vydání desky vyrazí Support Lesbiens na několikaměsíční klubové turné, které už tradičně zakončí v Praze.

Support Lesbiens vznikli v roce 1992, o rok později debutovali deskou So, What? Následující album Medicine Man kapele vyšlo v roce 1994. Dva roky poté se nečekaně rozpadla. Na hudební scénu se vrátila o pět let později.

Zanedlouho se jí podařilo získat početnou skupinu příznivců, hlavně po vydání alba Regeneration? z roku 2001 a následujícího Tune Da Radio. V roce 2002 kapela dostala dvě ceny Anděl v kategoriích skupina roku a popové album.

Desku Midlife vydali Support Lesbiens v roce 2004. Další album Euphony And Other Adventures nabídli před pěti lety, zatím poslední Lick It v roce 2008.

Předloni se objevilo album mapující kariéru Support Lesbiens výběrem stěžejních balad. Nahrávka Soft Collection nabídla například hity „So Deep In“, „I Am The Garden“ nebo „World Of Prose“ i bonus v podobě coververze písně Beatles, kterou si kapela půjčila z repertoáru Karla Gotta.

www.supportlesbiens.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze