Insania ve svém novém videoklipu věší celebrity

  • Insania ve svém novém videoklipu věší celebrity
    • 22.05.2011
    • Tisk

    Současnou situaci v médiích a hudbě zvláště si vzala na mušku brněnská provokatérská…

    Sdílejte článek:

Současnou situaci v médiích a hudbě zvláště si vzala na mušku brněnská provokatérská sebranka Insania. Jejich nový videoklip Pověsíme celebrity! je možná jedovatou parodií za hranicí dobrého vkusu, ale sami autoři jej vytvořili v přesvědčení, že korektně vyslovované názory dnes už prakticky nejsou slyšet.

Společně se skladbou Joe se rozhod poslat bombu tento song patří k nejkontrover­znějším písním aktuálního sedmého alba Kult hyeny. Také proto tolik lákal k vizuálnímu zpracování. „Snažili jsme se nějakým milým způsobem popsat masmediální panoptikum kolem nás. Nechceme být na nikoho zlí, a proto jsme zvolili spíš umírněnou formu poprav. Každá z celebrit ze světa sejde způsobem, který odkazuje na nějaký detail z její dosavadní plodné kariéry. Rádi bychom tak celé elitě vyjádřili svůj vděk za všechno, čím nás, posluchače, obohatila,“ říká ke klipu Insania. „Chtěli bychom, aby lidi náš videoklip vnímali spíš jako rozvernou frašku, než výraz upřímné nenávisti,“ tvrdí Světlonoš, který videoklip pro INSANII vytvořil. „Nic takového tam ale nenajdete. Jenom pocit štěstí,“ dodává.

Insania tak pokračuje v propagaci svého posledního alba Kult hyeny, které bylo letos nominováno na Anděla v kategorii hard’n’heavy a zvítězilo jako album roku 2010 v anketě Břitva. Tatáž Insania, která o sobě zpívá: „Jsme lůza, jsme klenot zla. Drahý kamení z žezla ďáblova.“ Album Kult hyeny vyšlo na CD u X Production a ve sběratelské edici také na vinylu u Magick Disk Musick, s vloženou sprejerskou šablonou. Míří k tvrdšímu, jedovatějšímu zvuku než předchozí Rock´n´Freud (2007). Textově i hudebně jde o ostřejší záležitost než posledně, texty ryjí do „kultury masy“ se sarkasmem, ale taky s nadhledem a černým humorem (např. nevergreeny Pověsíme celebrity!, Peklo jsou ti druzí, Joe se rozhod poslat bombu). Objevují se tu ale i vysloveně temné skladby jako Estetika bizarnosti.

Kořeny má Insania v hardcore, punku a metalu, tvrdé kytary vždy mísila se zpěvností a tato její „jedovatá melodičnost“ je v posledních letech ještě zvýrazněna syntezátory. Nekompromisní, těžké kytarové riffy se proplétají s nápaditými syntezátorovými linkami, bizarními zvuky a vokálem, který střídá různé polohy. Jestliže textově kapela vychází spíš z drzosti a nadhledu hardcore/punku, tvrdými, podladěnými kytarami je blíž výrazu moderního metalu. „Pro zasněnou lyriku už není místo. To, co je kolem nás, je zlý a zaslouží si to pojmenovat,“ říká Insania.

Více informací:

insania.freemu­sic.cz

bandzone.cz/insania

profile.myspa­ce.com/insani­amusic

facebook.com/in­saniacz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.