Dva cirkusy se sejdou v jednom Kravíně

  • Dva cirkusy se sejdou v jednom Kravíně Fotogalerie (25)
    • 27.06.2009
    • Tisk

    Circus Ponorka (Honza Ponocný) vystoupí spolu s Cirkusem Praha a se Snake Eaters (Brad Stratton, Pavel Cingl, Vladimír Vytiska a Jaroslav Kvasnička) v únětickém Kravíně ve čtvrtek 2.července ve 20 hodin.

    Sdílejte článek:

Výborní muzikanti se sejdou první červencový čtvrtek (2. července) v únětickém Kravíně. Vystoupí zde Honza Ponocný alias Circus Ponorka spolu s Cirkusem Praha a se Snake Eaters(Brad Stratton, Pavel Cingl, Vladimír Vytiska a Jaroslav Kvasnička).
Circus Prahaje legendární kytarová kapela, které vyšla v devadesátých letech dvě úspěšná alba. V současnosti koncertuje jen výjimečně, tentokrát přijede zpěvák Brad Strattonz New Yorku, kde žije, do Čech jen na dvě vystoupení – na koncert v Úněticích a na festival Rock For People.
Vznik skupiny Snake Eaters se datuje do roku 1993, pravidelné koncertování skončilo v roce 1999, kdy se Stratton odstěhoval do New Yorku. Občasné koncerty kapely jsou jedinečnou příležitostí vidět je naživo.

**
Honza Ponocný/Circus Ponorka** vydal v loňském roce desku Do It Yourself, která jasně napovídá, o čem jeho tvorba a koncertování jsou. Circus Ponorka je jeho unikátním projektem. Opravdu vystačí na pódiu sám, přičemž dokáže vytvořit naprosto dokonalou iluzi vícečlenné kapely. Stačí mu k tomu pár elektronických udělátek a dva mikrofony.

Honza je spojován s velkými jmény nejen u nás (Meky Žbirka, Ivan Hlas, Jana Kirschner, Aneta Langerová, Norah Jones, Alanis Morissette, Jack Johnson a mnoho dalších), pro které skládá. Je také skvělý kytarista (podílel na více než čtyřiceti CD) a produkční(několik platinových CD pro firmu Universal). Produkoval například nahrávky L. Filipové, J. Ledeckého, M. Maxy, H. Vondráčkové, I. Hlase, J. Kirschner nebo M. Žbirky, je autorem písní, které nahráli Anna K., H. Zeťová, M. Rottrová, L. Filipová, I. Csáková, H. Vondráčková, V. Jelínek, Václav Koubek, Laura a její tygři, I. Hlas, Ridina Ahmed, Ewa Farna, Jean Couture nebo Bradley Stratton, je autorem hudby k řadě divadelních představení, napsal hudbu k celovečernímu filmu Vaterland s Karlem Rodenem v hlavní roli a píše hudbu do připravovaného filmu o Exupérym.
Pro letošní podzim má Honza Ponocný překvapení: Bude hostem akustického turné Mekyho Žbirky. Honza Ponocný je dlouholetý hráč v jeho skupině, teď navíc bude mít možnost představit i svoji samostatnou tvorbu. Turné by se mělo ve valné většině odehrát v divadelních sálech po celé České republice. Start je 25. září v Děčíně, cíl 10. listopadu v Plzni. V Praze budou mít koncert 3. listopadu v Divadle Hybernia.
Vstupenky na čtvrteční koncert bude možné zakoupit přímo na místě za 150 Kč, Kravín otevírá v 17:00.
Více informací na www.circusponorka.com, www.kravinunetice.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze