Lady Gaga je vlivnější celebritou než Oprah Winfrey

Není dne, kdy by se v médiích nepsalo něco nového nebo skandálního o Lady Gaga. Není tedy divu, že se tato excentrická hvězda neustále objevuje na prvních příčkách nejrůznějších žebříčků – ať se hodnotí pozitivní nebo negativní záležitosti.

Nově se Lady Gaga stala největší a nejvlivnější celebritou letošního roku. Aspoň podle žebříčku, který zveřejnil časopis Forbes. Zpěvačka tak na první příčce nahradila populární televizní moderátorku Oprah Winfrey. Pětadvacetiletá umělkyně si oproti loňsku polepšila o čtyři místa. Žebříček časopis sestavuje podle výdělků, popularity a medializace.

Forbes odhadl výdělek Lady Gaga za posledních 12 měsíců na 90 milionů dolarů (1,5 miliardy korun), ale zmínil i fakt, že na její oficiální stránku na Facebooku se přikliklo 32 milionů fanoušků a na Twitteru ji následuje 10 milionů příznivců.

Lady Gaga letos porazila Oprah Winfrey právě díky sociálním sítím,“ napsala editorka Forbesu Dorothy Pomerantz.

„Dokáže využít Twitter a Facebook k vygenerování příznivců, kteří se postarají o rekordní odbyt a mediální slávu. Je nejlepším příkladem toho, jak celebrity v příštích letech budou budovat svou kariéru.“

Sedmapadesátiletá Oprah Winfrey obsadila druhou příčku s výdělkem 290 milionů dolarů (5 miliard korun), což je o 25 milionů méně než loni, ale o 200 milionů více než Lady Gaga. Televizní talkshow The Oprah Winfrey Show příští týden definitivně končí.

Lady Gaga – Judas

 

Na třetím místě zakotvil sedmnáctiletý idol mladých dívek Justin Bieber, který na svých koncertech a za prodeji nosičů vydělal 53 milionů dolarů (911 milionů korun). Stal se nejmladší celebritou, jež se kdy umístila do třetího místa žebříčku, který americký časopis sestavuje od roku 1999.

Ze světa hudby do první desítky pronikli také čtvrtí U2, kteří vydělali 195 milionů dolarů, následuje Elton John s výdělkem 100 milionů dolarů, country zpěvačka Taylor Swift na sedmé příčce a kapela Bon Jovi, která se umístila jako osmá. Devátý je kousavý porotce z talentových soutěží American Idol a X Factor Simon Cowell.

V desítce největších celebrit je letos i šestý golfista Tiger Woods. Ten si i přes skandály v osobním životě a sportovní neúspěchy vydělal 75 milionů dolarů. Klesl jen o jednu příčku a je nejlépe umístěným z devatenácti sportovců, kteří se v žebříčku objevují. Následují basketbalisté, desátý LeBron James z Miami Heat a čtrnáctý Kobe Bryant z Los Angeles Lakers. James je po Oprah Winfrey druhou nejviditelnější celebritou v médiích.

Dalšími sportovci jsou švýcarský tenista Roger Federer na 25. místě, britský fotbalista David Beckham, který se dělí o 35. místo s golfistou Philem Mickelsonem a světová tenisová jednička Rafael Nadal na 46. místě. Nejobdivovanější fotbalista světa Lionel Messi z FC Barcelona je na 62. příčce.

Bon Jovi – It´s My Life

 

Kromě Justina Biebera jsou dalšími úspěšnými nováčky v žebříčku například dvanáctá zpěvačka Katy Perry, britský režisér filmu Počátek Christopher Nolan nebo herečka Natalie Portman.

Na 17. příčce figuruje miliardář Donald Trump. O tom se teď hodně mluví hlavně v souvislosti se zvažovanou kandidaturou na post amerického prezidenta za republikány. Tento týden ale oznámil, že o Bílý dům usilovat nebude.

Ze stovky vypadli zpěvačka Britney Spears a filmový Harry Potter – herec Daniel Radcliffe. Největší skok naopak zaznamenal herec Leonardo DiCaprio, který postoupil o 56 příček na 15. místo díky účinkování v kasovních trhácích Počátek a Prokletý ostrov.

Podle žebříčku Forbes je jedenáctá Angelina Jolie mocnější než její partner pětačtyřicátý Brad Pitt, i než jeho bývalá žena Jennifer Aniston. Mezi mužskými herci se nejvýš umístil třináctý Johnny Depp.

Forbes do svého žebříčku zařazuje nejúspěšnější filmové a televizní herce, moderátory, modelky, sportovce, spisovatele a hudebníky. Celkový výdělek stovky nejlepších byl letos 4,5 miliardy dolarů (77 miliard korun), loni to bylo 4,7 miliardy dolarů (81 miliardy korun).

Katy Perry – Firework

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze