Sázavafest chystá hvězdy i jediné vystoupení Jany Kirschner

  • Sázavafest chystá hvězdy i jediné vystoupení Jany Kirschner Fotogalerie (37)
    • 19.05.2011
    • Tisk

    Jedenáctý ročník Sázavafestu, který se odehraje v termínu od 4. do 7. srpna na novém místě …

    Sdílejte článek:

Jedenáctý ročník Sázavafestu, který se odehraje v termínu od 4. do 7. srpna na novém místě v Benešově, proběhne na šesti pódiích. Dvě z nich budou umístěna v zastřešených halách pro pět tisíc lidí.

V areálu Zelený ostrov v prostorách bývalých kasáren vystoupí přes 120 domácích i zahraničních účinkujících.

Jednou z festivalových novinek bude účinkování slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Má jít o její první vystoupení po mateřské dovolené a jediný potvrzený koncert v České republice.

Festivalový areál se pro veřejnost otevře 4. srpna. V jeho blízkosti vznikne odstavné parkoviště, parkovné na celou dobu festivalu bude stát 150 korun. Návštěvníci, kteří zvolí na festival cestu vlakem, můžou využít padesátiprocentní slevu.

Stanové městečko najdou uvnitř areálu a zaplatí 200 korun na osobu. V areálu bude k dispozici i obchod se základními potravinami a drogerií.

Příjemným zpestřením může být nedaleký bazén s občerstvením a plavčíkem.

Na letošním Sázavafestu vystoupí například německá elektropopová kapela Alphaville, The Hurts z Manchesteru a domácí dýdžejka Lucca ve společném projektu s kytaristou Michalem Pavlíčkem.

Z dalších zahraničních kapel jsou potvrzení britští The Subways, jejich krajané Kosheen, Nouvelle Vague nebo německá jazzová parta Jazzanova.

The Subways – Oh Yeah

 

Dále se na několika scénách vystřídají Chinaski, Nightwork, Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Rybičky 48, J.A.R. nebo Monkey Business.

Společný koncert v Benešově odehrají také Dara RolinsDanem Bártou. Stejně jako loni se na Sázavafestu představí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, tentokrát se slovenskou skupinou Cigánski Diabli. Kompletní seznam vystupujících a další informace jsou k dispozici na oficiálním webu festivalu (viz konec článku).

Novinkou na letošním ročníku Sázavafestu bude dětský koutek, kde se o děti od dvou let bude starat pedagogicky vyškolený personál.

I letos uspořádal festival soutěž Sázavafest Battle. Vítězná kapela, o které se rozhodne veřejným hlasováním 6. června, si zahraje na jedné z festivalových scén.

Jako každý rok bude součástí festivalu autorské čtení. Toho se letos zúčastní Iva Lecká, Leoš Šedo a Michal Viewegh.

Sázavafest se letos do Benešova přesouvá z dosavadního dějiště v Kácově na Kutnohorsku. Hlavním důvodem je zajištění bezpečnosti návštěvníků. Loni kvůli vodě musel předčasně skončit program na dvou z pěti pódií. Jde už o čtvrté místo konání v historii festivalu. Akce začínala v Týnci nad Sázavou a pokračovala ve městě Sázava.

Předprodej vstupenek odstartoval 1. prosince 2010 a zatím se podle pořadatelů podařilo prodat přes 5 tisíc lístků. Od 1. května je cena jedné vstupenky 900 korun plus poplatky.

www.sazavafest.cz

The Hurts – Wonderful Life

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.