Richard Müller našel půdu pod nohama

  • Richard Müller našel půdu pod nohama Fotogalerie (18)
    • 30.06.2009
    • Tisk

    Richard Müller, slovenský zpěvák a hudebník, se vrátil na festivalová pódia. Našel opět půdu pod nohama, píše slovenský tisk. Charismatický zpěvák se svými největšími hity Tlaková níž, Milovanie v daždi nebo Po schodoch je zpět.

    Sdílejte článek:

Před dvěma lety ohlašoval, že s muzikou skončí. Jenže dnes je všechno jinak. Richard Müller podle všeho svou osobní i tvůrčí krizi překonal a svým hlasem opět oslňuje davy posluchačů pod koncertními pódii. Charismatický slovenský zpěvák si minulý týden v pátek odbyl svou letošní premiéru na festivalu slovenského Rádia Expres. Jeho vystoupení mělo ve slovenském tisku pozitivní ohlasy. *„Zpěvák na sebe po mnohých životních pádech navlékl novou kůži a z jeho hodinového vystoupení bylo cítit, že si ho naplno užil,“*napsal deník Sme.
Podpořit Müllera přišly tisíce fanoušků, zazněly skladby jako Tlaková níž, Milovanie v daždi,nebo zmodernizovaná verze Müllerova největšího hitu Po schodoch. Do bratislavského areálu Zlaté písky přijela synovi pomoci i jeho 79letá matka, které Richard Müller z podia veřejně poděkoval. „Byla jsi jediná, která při mne stála i v dobách, kdy už mi nikdo jiný nevěřil,“ vzkázal jí se slzami v očích.
Zanedlouho na něj čeká také největší slovenský festival Pohoda, kam se vrátí přesně po roce. „Budeme hrát v úplně jiné sestavě než před rokem, a také repertoár bude dost odlišný od loňského vystoupení. Samozřejmě zahraji greatest hits, možná se objeví i nějaká novinka. Ty se ovšem chystají hlavně na jaro příštího roku,“ slibuje svým příznivcům Müller.
Letošní rok vůbec pojal co do plánů velkolepě. Na podzim připravuje podle svého managamentu velké česko-slovenské turné s názvem Richard Müller Best Of Tour 09.
Povězme si v krátkosti něco o Richardu Müllerovi:
Sedmačtyřicetiletý slovenský zpěvák a hudebník, zpívá slovensky i česky. Absolvoval filmovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na VŠMU v Bratislavě, věnoval se publicistické činnosti. V roce 1984 založil hudební skupinuBanket. V roce 1989 vyhrál Bratislavskou lyru. Je autorem nebo spoluautorem scénické hudby k filmům (Kúpeľňový hráč*****1988), divadelním inscenacím a muzikálu (Baal1991).V po­lovině 90. let zpíval v kultovní formaci PPF, moderoval rozhlasové pořady a televizní talkshow (Müllerád a *Promülle). Pak se ale objevily zprávy o jeho problémech s drogami.
Co dodat? Držíme Richardovi palce, ať se mu návrat povede.
Více informací naleznete na www.muller.sk
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.