Ozdobou festivalu Zámostí budou Richard Müller a Toxique

  • Ozdobou festivalu Zámostí budou Richard Müller a Toxique Fotogalerie (20)
    • 16.05.2011
    • Tisk

    Největším tahákem 15. ročníku festivalu Zámostí, který se koná 3. a 4. června v Třebíči …

    Sdílejte článek:

Největším tahákem 15. ročníku festivalu Zámostí, který se koná 3. a 4. června v Třebíči, by měl být slovenský zpěvák Richard Müller, držitel Zlatého Slávika.

Festival se odehraje na tradičním atraktivním místě nedaleko zámku a baziliky zapsané na seznam UNESCO a nabídne vystoupení desítek kapel i doprovodný program.

„O Müllerovu účast jsme usilovali téměř deset let, ale kvůli jeho vytíženosti se to podařilo až letos,“ řekl třebíčský radní Svoboda.

Mimo jiné na Zámostí vystoupí také Big Band Tomáše Hájíčka, Anna K., Aneta Langerová nebo skupiny Toxique a Tata Bojs. Přibližně sedm desítek kapel mohou návštěvníci sledovat na dvou scénách a v tanečním šapitó.

Organizátoři očekávají během obou dnů návštěvnost kolem osmi tisíc lidí. Areál Zámostí 2011 je téměř v centru města pod třebíčským zámkem, v těsné blízkosti čtvrti Zámostí. Podle organizátorů je jeho předností hlavně technické zabezpečení. „Máme jednu z nejlepších zvukových aparatur, která se v Česku používá,“ řekl Svoboda.

Rozpočet festivalu se pohybuje okolo dvou milionů korun, které hradí sponzoři a peníze ze vstupného. Příspěvek od města organizátoři nedostali, ale mají v pronájmu louku jen za symbolický poplatek.

Doprovodný program nabídne filmovou přehlídku v kině Pasáž, výstavu třebíčských výtvarníků Open Performance ve foyer divadla Pasáž, kam se přestěhovala z tradičního prostoru v zámeckých konírnách, které se v současné době opravují.

První ročník festivalu Zámostí se odehrál v roce 1997 v areálu bývalé Subakovy továrny v Zámostí. Prostor dodal projektu zajímavou atmosféru a uvedl festival dobře do života. Zámostí bylo podle organizátorů jedním z prvních tuzemských festivalů, který nabízel i samostatnou taneční scénu, kde se představila špička domácí taneční hudby.

www.zamosti.cz

Richard Müller – Nahý (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.