Dalším headlinerem Mighty Sounds jsou punk rockoví Anti Flag

Anti Flag jsou známí pro svou kritiku politiky ve Spojených státech amerických i bojem za lidská práva. Letos se na Mighty Sounds v Táboře konečně postaví na pódium a splní tak přání spousty fanoušků.

Do line-upu festivalu, který proběhne od 15. do 17. července, se Anti Flag zařadí vedle svých krajanů Pennywise nebo Madball. Z Jamajky dorazí legendy žánru ska The Skatalites.

Festival Mighty Sounds doplňuje už tak dlouhou řadu zahraničních účinkujících, jichž je víc než kapel domácích, což z této akce dělá záležitost v České republice unikátní.

Kompletní line-up je k dispozici na oficiálním webu festivalu (viz níže). Mighty Sounds kromě hudby opět nabídne i celou řadu divadelních souborů, performerů či workshopů. Divadelní stan už ohlásil improvizační divadelní soubor Vosto5 se Stand´artním cabaretem a další divadelní uskupení.

Samozřejmostí je DJs stage, která rozšiřuje žánrový záběr festivalu. Na festivalu bude možné zahrát si fotbal nebo nohejbal. Připravena je i celá řada dalších specialit v podobě adrenalinových sportovních exhibic, světelných instalací všude možně po areálu, klidových a relaxačních zón nebo dětského koutku.

Stejně jako loni se budou na festivalu také zapalovat svíčky pro neziskovou organizaci Světlo pro svět. Vybrané peníze půjdou na operace očí v Africe.

Lístky jdou v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim k dostání za Kč 820,– Kč.

Madball – Down By Law

 

Anti Flag se zformovali v roce 1988 v Pittsburghu v Pensylvánii. Kapelu společně založili kytarista a zpěvák Justin Sane a bubeník Pat Thetic. V prvních letech se v kapele vystřídalo nemalé množství basistů a kytaristů a v tomto období odehrála jediný koncert.

Znovu se Anti Flag dali dohromady až v roce 1993 a o tři roky později debutovali s albem Die For The Government na sanfranciském nezávislém labelu New Red Archives.

Dva roky po vydání prvotiny přišlo na řadu druhé album s názvem System Doesn’t Work For You. Nabídlo devět písniček z roku 1996, split album North America Sucks a deset zbrusu nových do té doby nevydaných pecek. Rozhodli se vydat tento počin sami a pro tuto příležitost si založili vlastní label A-F Records.

V roce 1999 nahráli třetí album A New Kind Of Army, které vydalo jejich vydavatelství ve spolupráci s Go-Kart records. Albová trojka se hodně zaměřila na nešvary západní společnosti, které také bohatě kritizovala.

V roce 2000 Anti Flag odjeli legendární Vans Warped Tour, na kterém se poznali s Fat Mikem, zpěvákem a vlastníkem vydavatelství Fat Wreck Chords. Toto setkání vedlo k vydání dalších dvou alb (Underground Network a The Terror State) právě na Fat Wracku.

V roce 2005 kapela podepsala kontrakt s major labelem RCA, pod kterým vydala další dvě desky: For Blood and Empire (2006) a The Bright Lights of America (2008). Vstup pod hlavičku major labelu způsobil kolem kapely velký rozruch, ale Anti Flag si ho patřičně obhájili a neztratili svou tvář.

V roce 2009 vydali sedmou, zatím poslední, desku The People or the Gun, se kterou se vrátli zpátky k nezávislému vydávání a tentokrát k losangelské­mu vydavatelství SideOneDummy Records.

Hudba Abti Flag je energická, ostrá a přesto melodická a podmanivá. Jejich texty jsou úderné, kritické a ostré jako břitva. Se svou hudbou i ideály objeli půlku světa od Latinské Ameriky přes Japonsko, Rusko, Litvu, Lotyšsko a celou Evropu.

Anti Flag se kromě hudby věnují širokému spektru politických aktivit. Tahle kapela není velkohubá, je opravdu aktivní a i mimo pódia věnuje energii a peníze do všemožných aktivit od lidských práv až po stavění škol v Africe.

www.mightysounds.cz

Anti Flag – Death of a Nation

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.