Kamelot trhnul rekord

  • Kamelot trhnul rekord Fotogalerie (3)
    • 27.06.2009
    • Tisk

    V únoru letošního roku vydal Roman Horký a hudební skupina Kamelot své 20. album s názvem Mořská sůl. Aby toto nové CD co nejvíce zviditelnila, rozhodla se kapela uspořádat nejdelší souvislé koncertní turné s názvem O 106, což znamenalo odehrát 106 koncertů během 106 dnů.

    Sdílejte článek:

Koncerty probíhaly každý den za sebou včetně sobot a nedělí, každý den na jiném místě. Splněním těchto podmínek se Kamelot hodlal zapsat do knihy rekordů. Turné začalo 2. 3. 2009 v domovském Brně a skončilo 14. 6. 2009 v Kostelci u Kyjova. Přestože turné nakonec trvalo jen 105 dní, díky několika případům dvou koncertů za den (v jiném místě), skupina Kamelot odehrála celkem 110 koncertů (plánovaných 106 plus 4 bonusy) a stihli tak svou metu zdolat o den dřív. *„Nezměrným úsilím a buldočí vytrvalostí jsme dokázali navzdory škarohlídům nemožné. Musím poděkovat všem pořadatelům, partnerům a divákům, bez nichž by tento rekord nevzniknul. Navíc rekord korunovaný dobrým skutkem. A to kapela s duší hochů od Bobří řeky dělá moc, moc ráda.“ ř*ekl kapelník Kamelotu Roman Horký.
Celé turné pečlivě monitorovala agentura Dobrý den Pelhřimov, která má pod svými křídly Českou knihu rekordů, a která stanovený rekord do knihy rekordů zaeviduje. „Agentura Dobrý den Pelhřimov zaregistrovala už tisíce a tisíce rekordů, vloni jich bylo 407, ale ještě žádný tohoto druhu. Ono jen přes sto dní spolu vydržet není jednoduché… A tak klobouk dolů před pány muzikanty, před bohulibým účelem turné a nakonec slib: ač už je nové vydání České knihy rekordů uzavřeno, uděláme výjimku a tento právě završený rekord ještě na poslední chvíli zařadíme.“ uvedl Miroslav Marek, prezident agentury Dobrý den Pelhřimov.
Aby turné přineslo co největší užitek, rozhodli se navíc členové skupiny Kamelot věnovat část svého honoráře Fondu ohrožených dětía podpořit tak projekt Klokánek. Z každého odehraného koncertu daroval Kamelot 1.000 Kč, tzn. že na konci byla předána do rukou JUDr. Marii Vodičkové, předsedkyni F.O.D. částka 106.000 Kč. Navíc s sebou kapela vozila zapečetěnou putovní kasičku F.O.D., do které měli možnost návštěvníci koncertu vhodit libovolný finanční obnos. Výtěžek z putovní kasičky byl celkem 58.000 Kč, takže skupina Kamelot poslala dětem z Klokánka celkovou sumu ve výši 164.000 Kč. „Chtěla bych co nejsrdečněji poděkovat všem členům skupiny Kamelot za jejich rozhodnutí podpořit právě Fond ohrožených dětí. Je to pro nás nejen velice významná hmotná pomoc, ale i nesmírná psychická posila a velká čest, právě teď, kdy jsme obdrželi o 11 milionů menší dotace než loni, a máme proto velké problémy se zajištěním provozu Klokánků, a kdy nás navíc stíhá nemilost různých mocných úřadů, v čele s Úřadem pro ochranu osobních údajů. Ještě jednou moc a moc děkujeme!“ řekla JUDr. Marie Vodičková, předsedkyně F.O.D.
Co dodat – kdo umí, a ještě k tomu má srdce na tom pravém místě, ten umí.

Více o skupině a turné: www.kamelot-brno.cz, http://www.kamelot-brno.cz/turne-o106.php
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.