V pátek vyšla 3CD Platinum Collection Ondřeje Soukupa

  • V pátek vyšla 3CD Platinum Collection Ondřeje Soukupa Fotogalerie (11)
    • 07.05.2011
    • Tisk

    Jedinečná osobnost naší kultruní scény a jeden z vůbec nejvýznamnějších skladatelů…

    Sdílejte článek:

Jedinečná osobnost naší kultruní scény a jeden z vůbec nejvýznamnějších skladatelů současnosti letos slaví kulaté jubileum a při té příležitosti vychází 3CD rekapitulující jaho kariéru.

Ondřej Soukup  zaznamenal výrazný vzestup na začátku 90. let, kdy „našel“ Lucii Bílou  a spolu s ní (a také s Gabrielou Osvaldovou) se nadlouho usídlil na vrcholu naší pop music. Převahu na CD věnovaném písňové tvorbě tedy logicky zastupují skladby z alb Lucie Bílé (Missariel, Vokurky, Miluji tě atd. atd.), svoje místo ale mají také písničky, které napsal pro Jiřího Korna (Miss Moskva, Ještě tě mám plnou náruč atd.), Karla Gotta, Petru Janů ad. Ondřej zařadil také pár libůstek, které nechme jako překvapení pro posluchače.

Druhý disk je věnovaný muzikálové tvorbě a crossoveru. Johanka z Arku byla muzikál, kterým se Ondřej Soukup etabloval na domácí scéně, a to s plnou parádou – písně z Johanky jako třeba Most přes minulost nebo Nebe to ví se staly krátce po svém uvedení velkými hity. Skladba Most přes minulost je na albu v unikátním provedení – jako duet Báry Basikové a Lucie Šoralové. V muzikálové paletě nechybí samozřejmě ani ukázky z Elixíru života a nejnovějšího díla tohoto žánru z dílny O. Soukupa – Robin Hood. Crossover patří k jeho oblíbeným žánrům – na CD jsou zařazeny skladby z díla Šach Mat a Zahrada rajských potěšení a také společná skladba O. Soukupa a P. Šporcla.

Kolekci CD uzavírá samozřejmě hudba filmová – Ondřej Soukup byl čtyřikrát nominován na Českého lva a dva si odnesl. Z dřívějších prací je na albu zastoupena hudba k filmu Víta Olmera Bony a klid nebo třeba hlavní píseň z pohádky Nesmrtelná teta a naprosto jedinečné Requiem pro panenku s neuvěřitelným výkonem Lucie Bílé. Výrazný podíl na CD má hudba k filmům Jana Svěráka – Akumulátor I., Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve. Svoje místo má i skvělá hudba k Nemocnici na kraji města III., důstojný nástupce geniální hudby prvních řad kultovního seriálu. Na závěr alba je zařazena nejnovější hudba pro izraelský film The Intimate Grammar, který byl nedávno oceněn na japonském filmovém festivalu v Tokiu Sakura Grand Prix.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze