Vypsaná Fixa vydá novou desku ve vlastní režii v říjnu

Kapela Vypsaná fixa na podzim vydá nové studiové album. Stejně jako předchozí řadovou desku Klenot, která vyšla před dvěma lety, si i novinku vydá na vlastní náklady.

Novinka Vypsané fixy vyjde na CD i v digitální podobě, kterou bude možné stáhnout stejně jako minule za částku podle vlastního uvážení. „Byl bych rád, kdyby ta deska byla pestřejší a aby tam byly emoce, které člověk fakt cítí,“ řekl frontman Márdi, který teď k písničkám dopisuje texty.

„Absolvovali jsme několik soustředění a nahráli hudbu k asi 17ti věcem,“ doplnil. I když by podle něj nový materiál vystačil na dvě alba, chtějí muzikanti na desku vybrat jen asi jedenáct nejlepších skladeb. V červnu Vypsanou fixu čeká natáčení ve studiu Sono. Zbytek pak dotočí na chatě svého bubeníka. Producentem bude stejně jako minule Dušan Neuwerth.

„Na každé naší minulé desce vidím nějakou přednost a vidím tam i nějakou chybu. Teď bych chtěl udělat kouli z těch předností a konečně ji dostat do té další desky,“ prohlásil Márdi. Těší se, že na natáčení bude mít víc času než minule, kdy si kapela pronajala drahé studio v Londýně. „Na desce byla hrubá energie zaznamenaná ve studiu, teď člověk bude moct dopilovat detaily.“

Márdi dál hodnotí britské natáčení: „Pro nás to byla super zkušenost, ale byla hodně drahá.“ Natočení alba tehdy kapelu se všemi souvisejícími náklady přišlo na víc než milion korun. Výnosy z prodeje a merchandisingu jim za dva roky vložené peníze zatím nevrátily. Teď věří, že míň nákladná deska natočená v České republice si na sebe sama vydělá.

Hlavní příjem ale kapele přinášejí koncerty, proto na jaře a podzim Vypsaná fixa pořádá klubová turné a v létě často vystupuje na open air festivalech: „Když jsme začínali, tak jsme netušili, že se dostaneme takhle daleko. Doufám, že nám to ještě nějakou dobu vydrží.“

Pardubická Vypsaná fixa vznikla v roce 1994. Kromě Márdiho v ní hrají kytarista Mejla, baskytarista Mejn a bubeník Pítrs. Debutová deska Brutální všechno vyšla v roce 2001, následovala alba Bestiálně šťastní, Krása nesmírná a předloni vydaná deska Klenot.

Loni kapela na svém „domovském“ Rock for People natočila koncertní DVD, které přes noc nechala vylisovat, takže si ho návštěvníci mohli koupit ještě na festivalu.

Vypsaná fixa – Mažoretka

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze