Pod hradem Loket vystoupí mj. ex-baskytarista Deep Purple

Přírodní amfiteátr pod hradem Loket v letošní sezoně open air koncertů nabídne asi nejatraktivnější hudební program své historie. Koncertovat přijedou legendy světové hudby Glen Hughes, někdejší zpěvák a baskytarista kultovní kapely Deep Purple, i nejvýraznější osobnost keltské hudby Alan Stivell.

Do podhradí zamíří i maďarská kapela Omega nebo britští Levellers a řada českých rockových veličin, třeba kapely B.S.P. a Olympic.

Glen Hughes se v Lokti na jediném koncertě v zemích bývalého východního bloku představí s kapelou Black Country Communion.

„Skupina BCC právě dokončila své druhé studiové album Black Country Communion 2, které vyjde v polovině června,“ poznamenali pořadatelé.

Jen na dva koncerty v Česku se letos spojí skupina Čechomor s hráčem na keltskou harfu a zpěvákem Alanem Stivellem. Kromě Lokte se v této sestavě představí ještě jednou na Moravě.

Stivell si přiveze také své doprovodné hudebníky. Nepůjde o nějaké překvapivé setkání. Např. Karel Holas z Čechomoru už totiž se Stivellem několikrát vystupoval ve Francii.

Ani koncert „Stounů z východu“, maďarské Omegy, nemá být běžnou záležitostí. I v tomto případě dojde ke spojení řady muzikantských veličin, protože na pódium si Omega pozvala i slovenského klávesového mága Mariána Vargu a Collegium Musicum.

Tato artrocková formace vydala v roce 2009 po dlouhé přestávce nové album Speak, Memory.

Omega, která se do amfiteátru vrátí po dvou letech, představí skladby z nového alba Omega Rhapsody. Určitě ale nebudou chybět ani nejznámější skladby, které maďarská kapela hrála v minulém téměř půlstoletí své existence.

Zpestřením bude i koncert britské kapely Levellers, která hraje ostrý keltský rock. Sestava se zpěvákem Simonem Friendem a hráčem na housle Jonem Sevinkou není v Česku neznámá. Na různých akcích se objevuje už od roku 1993. V Lokti kapela vystoupí v rámci turné na podporu nového DVD Chaos Theory.

Pod hradem ale zazní i klasika při dvou koncertech Karlovarského symfonického orchestru. Na prvním koncertu symfonici zahrají Obrázky z výstav od Modesta Petroviče Musorgského a druhé vystoupení pak bude ve znamení Hudby k ohňostroji Georga Friedricha Händela.

Čechomor – Slunéčko

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz