Čeští stoupenci temna naplnili odsvěcený kostel na počest Draculy

  • Čeští stoupenci temna naplnili odsvěcený kostel na počest Draculy Fotogalerie (5)
    • 02.05.2011
    • Tisk

    Předposlední dubnový týden šířila hlídka dobových rytířů po ulicích centra Prahy zvěst…

    Sdílejte článek:

Předposlední dubnový týden šířila hlídka dobových rytířů po ulicích centra Prahy zvěst o blížící se návštěvě prince Vlada aneb legendou opředeného a proslulého Draculy. Pravdivost této zprávy utvrdila vampírská družina jeho oddaných, která jako okázalý předvoj vzbuzovala hrůzu v okolí Kostela sv. Michaela Archanděla u Staroměstského náměstí právě v den příjezdu svého vůdce.

Lehce kontroverzní setkání se samotným knížetem temnot zprostředkoval na Zelený čtvrtek čerstvý filmový projekt Jameson Cult Film Club, který k nám na podzim 2010 expandoval z Britských ostrovů.

Filmové fanoušky zamrazilo již u vstupu, kde byli prověřeni děsivým pohledem Draculových pomocnic s krvelačným úsměvem. Do útrob odsvěceného kostela pokračovali hosté za skromného svitu svíček cestou lemovanou rakvemi. Zde je s ledovým klidem uvítala a do hlavního sálu nasměrovala další stoupenkyně temného rozhraní života a smrti, jež odpočívala v odkryté rakvi uprostřed místnosti.

V horním patře již v plném proudu probíhal vampírský bál. Noblesní úvod zajistilo smyčcové kvareto Herold za klavírního doprovodu dirigenta Státní Opery Václava Zahradníka, které roztančilo páry nejen „Nemrtvých.“ V pekelné atmosféře světelných efektů, opravdových ohnivých výbuchů a ve společnosti honosně oděných krvežíznivců okusili hosté do ruda vybarvený welcomedrink Jameson a postupně se usazovali do kostelních lavic vyrovnaných před obřím plátnem. Brzy byla všechna místa obsazena, proto vampírská delegace poskytla k sezení své příbytky z dolního sálu. Kromě rozjařených vampírů, elegantního profesora Van Helsinga či spanilé Míny nechyběl samozřejmě ani sám Dracula, ať už jako transylvánský bojovník proti pohanům či jako bestiální vamp s vizáží charismatického šlechtice. Potěšený hojnou účastí svého bálu, přičemž nutno dodat, že spousta přítomných vampírů nepatřila do družiny produkčního komparzu, předstoupil před všechny zúčastněné, přivítal je s grácií sobě vlastní a projekci svého impozantního příběhu nechal započít.

Coppolova filmová verze Dracula: Love Never Dies z roku 1992 byla promítána v originální znění s titulky a v dokonalé kvalitě z BLU-RAY disku, ve které již můžete film běžně zakoupit. Hned po projekci pokračovala vampírská zábava pod vedením nejuznávanějšího gothic Dje světa – Nephilima, jehož produkce se stylově linula zpoza kazatelny na podiu. V horrorové scenérii plné ohnivých šlahounů, dýmu a kouře pak mohli návštěvníci vychutnávat hned čtyři druhy Jameson drinků speciálně připravených pro tuto příležitost.

Vampírský bál na počest legendárního Draculy byl v pořadí již třetí akcí nového filmového projektu Jameson Cult Film Club, který vám již brzy poodhalí informace o další netradiční projekci ze své produkce.

Více informací na :

http://www.jamesoncultfilmclub.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.