Přijďte se pobavit a zároveň pomoci! Na festival Motol Motolice

  • Přijďte se pobavit a zároveň pomoci! Na festival Motol Motolice Fotogalerie (21)
    • 30.04.2011
    • Tisk

    Festival Motol Motolice je již tradiční pražskou kulturní událostí, jejíž výtěžek putuje…

    Sdílejte článek:

Festival Motol Motolice je již tradiční pražskou kulturní událostí, jejíž výtěžek putuje nadaci Národ dětem, která pomáhá dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol.

Dobročinný festival se bude konat v sobotu 7. května od 11:00 hod., jako vždy v magických kulisách Břevnovského kláštera. Můžete se těšit na Dana Bártu & Illustratosphere, The Tap Tap, Martina Písaříka & Akustik a skupinu NiceLand. Dětské návštěvníky potěší loutkové představení z dílny divadla ANPU.

Festival Motol Motolice je povzbuzením pro všechny děti a jejich rodiče, kteří bojují se zákeřnou nemocí na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol. Těm všem se nadace Národ dětem snaží usnadnit a zpříjemnit pobyt v nemocnici a náročnou, vyčerpávající léčbu.

Díky obdivuhodné snaze dobrovolníků a laskavému přispění partnerů akce se letos koná již pátý ročník tohoto festivalu. Výtěžek z koncertu je do poslední koruny věnován nadaci Národ dětem, která peníze investuje do zlepšení prostředí Kliniky, do zařízení potřebných k léčbě, nebo do zábavných aktivit, při kterých se děti mohou odreagovat a pobavit se.

Na letošní ročník pozvání již tradičně přijal Dan Bárta & Illustratosphere, kteří se festivalu pravidelně účastní již od 2. ročníku, který se konal v roce 2008. Dana Bártu není třeba dlouze představovat – je to bezesporu jeden z nejzajímavějších českých umělců vůbec, kterého známe z působení v kultovních kapelách Alice, J.A.R. a Sexy Dancers či z muzikálů Jesus Christ Superstar a Evita. Jeho projekt Illustratosphere je na světě od roku 2000 a těší se  neutuchajícímu zájmu nejen českých fanoušků. Na letošním ročníku Motol Motolice vystoupí Dan Bárta & Illustratosphere v hlavním čase, tedy od 19:00 hod.

Festivalový program však zahájí již ve 13:00 hodin formace The Tap Tap – kapela studentů se zdravotním postižením, která vznikla v roce 1998 v pražském Jedličkově ústavu. Skupina, která využívá zejména bicí nástroje, vystupuje s několika profesionálními hudebníky a spolupracuje také s mnoha zvučnými jmény (např. Helena Vondráčková, David Koller, Dan Bárta, Ondřej Hejma, Vladimír Mišík..). Členové kapely se střídají ve zpěvu a spolu se sboristy i sólisty dokáží publikum dokonale strhnout. Nenechte si ujít jejich vystoupení.

Po The Tap Tap se můžete těšit na koncert kapely Akustik v čele s Martinem Písaříkem. Herec Martin Písařík je členem divadla ABC a hostuje také na dalších scénách – v Divadle Radar, Ta Fantastika, Broadway, Rubín, Městském divadle Most a jiných. Nejznámější je asi díky roli Oskara Všetečky v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. S Akustikem hraje skvělé české žánrově různorodé písně. Na Motol Motolice začínají ve 14:30 hod.

Od 16:30 hodin vás bude bavit velmi nadějná česká kapela NiceLand, jejíž styl je žánrově nejbližší indie-popu. Jen v první polovině roku 2009 odehrála tato formace 50 koncertů, včetně těch nejprestižnějších festivalů – k vidění byli na festivalech Colours of Ostrava, Planet Festival, Mezi Ploty nebo České Hrady.

Niceland Sleep At Night

Program festivalu má letos pro děti připraveno loutkové představení v podání divadelní skupiny ANPU. Divadlo, které navazuje na tradici kočovných divadel, nejčastěji staví své divadelní šapitó na Letenské pláni nebo na Kampě. Jejich představení vychází z kontrastu humoru a poezie s dramatickým napětím a sugestivní obrazově zvukovou atmosférou. Představení pro děti začíná v 11:00 hod a slibuje ohromnou zábavu!

Každý návštěvník dostane ke vstupence zdarma bonusové CD, které obsahuje výběr skladeb kapel a umělců, kteří během pětileté historie festivalu Motol Motolice vystoupili (Čechomor, Ondřej Ruml, Dan Bárta & Illustratosphere, Anna K, Navigators, United Falvour, Eggnoise, Afrodisiak, Martin Písařík & Akustik, Toxique, NiceLand, Soil, Eddie Stoilow, Sunflower Caravan či The Tap Tap).

Z festivalu si však odnesete především dobrý pocit ze skvělé atmosféry, která zde tradičně panuje. Zapište si do diáře datum 7. května a přijďte se pobavit a podpořit dobrou věc. (a pokud náhodou nemáte čas, nadaci Národ dětem můžete podpořit také finančním příspěvkem na účet číslo 478502093/0300. Děkujeme vám!

Vstupenky: lze zakoupit v síti TicketStream, v cestovních kancelářích Čedok a Firo Tour, nebo v knihkupectvích Kanzelsberger. Na tuto akci můžete zakoupit také tzv. e-tickets, které si po zaplacení můžete ihned vytisknout, nebo vyzvednout v některém z prodejních míst. Cena: předprodej 145 Kč (130 Kč nadaci Národ dětem + 15 Kč poplatky TicketStream), na místě 290 Kč

100% zisku ze vstupného opět poputuje na účet nadace Národ dětem, číslo účtu: 478502093/0300.

Aktuální informace o festivalu jsou k dispozici na www.motol-motolice.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.