Na festival do Trutnova míří Iggy Pop s The Stooges

Do České republiky se letos v létě vrátí Iggy Pop s kapelou The Stooges. Vystoupí na Open Air Music Festivalu Trutnov, který se koná od 18. do 21. srpna.

Nezvladatelný živel a otec punku Iggy Pop se s touto kapelou loni představil na festivalu Colours of Ostrava. Letošní festival v Trutnově je věnován organizaci Amnesty International, Jimu Morrisonovi a indiánským bojovníkům od města Tippecanoe, které před dvěma sty lety pobila americká armáda.

„Bude se jednat o jedno z jejich posledních vystoupení. The Stooges končí a Iggy omezuje koncertní činnost,“ uvedli pořadatelé.

Iggy Pop – Lust for Life

 

Festival, který je rockovou přehlídkou pod širým nebem s nejdelší tradicí v Česku, se letos v tradičním areálu Na Bojišti pravděpodobně odehraje naposledy. Místní radnice pozemky v těsné blízkosti přírodního areálu určila k zastavění a na jaře tam začala první etapa pokládky kanalizace.

„Pro letošní léto máme smluvní úpis na užívání posvátné půdy s výhledem na prodloužení možná o dva či tři roky. Nicméně na místě se již začala pokládat kanalizace. S ní přijdou investoři. A to je začátek konce,“ podotkl Martin Věchet.

Vstupenky jsou už v prodeji na internetových stránkách festivalu za zvýhodněnou cenu 880 korun. Cena platí do konce dubna a při objednání 11ti vstupenek získáte jednu zdarma.

Trutnovská přehlídka má velkou řadu příznivců, kteří ji pravidelně navštěvují. Loňský ročník, na kterém v srpnu vystoupilo přes sto domácích i zahraničních kapel různých žánrů, podle pořadatelů navštívilo asi 15 tisíc lidí. Jeho hvězdou byli Manic Street Preachers.

Manic Street Preachers – (It´s Not War) Just The End of Love

 

Plnou podporu festivalu dlouhodobě vyjadřuje bývalý prezident Václav Havel, který se na něj často vrací. Loni se sice festivalu nezúčastnil kvůli velkému pracovnímu nasazení při přípravě svého prvního filmového režijního počinu Odcházení, poslal ale omluvný dopis.

Historie trutnovské přehlídky se začala psát v roce 1987, když její první ročník rozehnala komunistická policie. Trutnovský festival se od podobných akcí liší nejen délkou své historie, ale i tím, že není zaměřený výhradně na hudbu.

Účinkující i návštěvníky spojují podobné názory a životní postoje. „Kmen spiklenců“, jak je nazývá Věchet, se např. netají odporem ke komunismu a jeho projevům. Na festivalu proto nemůžou hrát třeba hudebníci vedení v seznamech někdejší Státní bezpečnosti jako agenti a spolupracovníci, nevysvětlí-li věrohodně, jaký byl důvod jejich nařčení z údajné spolupráce.

Iggy Pop na Colours of Ostrava

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.