Ozzy Osbourne škrtil manželku a dospěl až v 60ti

Bouřlivý život Ozzyho Osbourna je tématem nového dokumentu, který v těchto dnech uvádí newyorský filmový festival Tribeca. Líčí jeho rychlou cestu k popularitě se skupinou Black Sabbath na začátku 70. let i několik desítek let závislosti na alkoholu a drogách.

Snímek ale přibližuje také zklidnění Ozzyho Osbournea v posledních letech, kdy podle slov druhé manželky Sharon dospěl.

Film, který produkoval Ozzyho syn Jack, tak má šťastný konec. Podle hlavního protagonisty je hlavním námětem snímku přežití. Po většinu svého života totiž tak nějak mimoděk testoval, co všechno lidské tělo vydrží.

Ve filmu nechybí pověstné kousky, jako bylo ukousnutí hlavy živé holubici nebo podobný kousek s netopýrem. Otázek na ně ale už má Ozzy Osbourne plné zuby. „Jedna z věcí, které mne překvapují, je to, že i teď se mně lidi ptají: ‚Ozzy fakt jsi tomu netopýrovi ukousnul hlavu?‘ Jako jestli to nevíte, tak jste museli žít někde v jeskyni,“ poznamenal.

Ozzy Osbourne a netopýr

 

Dnes jsou ale už jeho alkoholové a drogové excesy minulostí. Dokument Ozzyho opakovaně zachycuje, jak před koncertem jezdí na rotopedu, skáče přes švihadlo, rozezpívává se podle nahrávky s připraveným hlasovým cvičením nebo popíjí čaj. Zlomem pro jeho cestu ze závislosti bylo, když s alkoholem dokázal skoncovat jeho syn Jack, říká ve filmu Sharon Osbourne.

Život s mužem, který platil za největšího potřeštěnce rockového světa, podle dokumentu v každém případě nebyl jednoduchý. Děti z prvního Osbournova manželství otce moc nepoznaly, protože byl skoro pořád na turné. Děti z druhého manželství zase otce doma vídaly často, ale v alkoholovém „komatu“ na gauči. Sharon pak ve filmu vzpomíná, jak jí jednou Ozzy oznámil, že ji musí zabít, a pak ji začal škrtit.

„Nejsem hrdý, že jsem si tím vším prošel, ale je to část mé cesty. Jsem šťastný, že jsem naživu, že pořád hraju,“ řekl na tiskové konferenci Ozzy. Prý nemá cenu něco z minulosti utajovat.

Dokument se jmenuje God Bless Ozzy Osbourne a vznikal zhruba dva roky. Režírovali ho Mike Fleiss a Mike Piscitelli. Kromě členů Osbourneovic rodiny v něm vystupuje třeba bývalý člen Beatles Paul McCartney, členové Black Sabbath i bubeník Tommy Lee.

Jedním z impulzů pro natočení snímku byla snaha ukázat jinou tvář Ozzyho Osbournea, než jakou přinesla reality show o jeho rodině Osbournovi z let 2002 až 2005. Během jejího natáčení prý Ozzy nebyl ani chvíli střízlivý. Právě záběry zmateného, neustále se třesoucího a koktajícího muže ale na druhou stranu přinesly pořadu velký úspěch.

„Rozhodl jsem se vytvořit tento dokument, protože jsem měl pocit, že pravdivý příběh mého otce vlastně nikdy nezazněl. Nebylo vůbec jednoduché se dostat tam, kde jsme teď. Jsem proto nadšený, že můžu světu ukázat, kdo je skutečný Osbourne,“ říká teď Jack, jehož produkční firma zvažuje taky natočení dokumentu o kapele Black Sabbath.

Ozzy Osbourne – Paranoid

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.