Hip Hop Kemp přichází s dalšími silnými jmény

Už čtvrteční warm up a na něm 9.000 lidí v roce 2006 naznačil, že by Hip Hop Kemp na svém pátém ročníku mohl pokořit hranici 20.000 návštěvníků. Povedlo se. A povedlo se napravit i jeden dluh z minulosti – konečně dotáhnout Non Phixion a pak 3 dny pařit v tričku Hip Hop Kemp Rockstars „wild like rock stars who smash guitars“. Heavy.

Pátý ročník Hip Hop Kempu je ve znamení legend, co se od těch dob tradují. Legendární překvápko a jednu z nejlepších show historie předvádí RA The Rugged Man. Jeho auto brzdí přímo za hlavní stagí, na hajzl není čas, vypouští se vedle schodů na stage, na hlavu si obléká kravatu z pruhů a hvězd a pak se dějí věci. Lítá po pódiu jak smyslů zbavený, skladby prokládá hláškama jako „tohle není žádnej posranej Talib Kweli, tady se máte navzájem mlátit pěstí do ksichtu“ a první řady při crowd surfingu lechtá svýma chlupatýma zádama. Jak by tohle mohl smrtelník zapomenout? Jen velmi těžko. Legendary je i lekce britské angličtiny. Mocný Sway s union jack vlajkou přes obličej dává hymnu tohoto ročníku a 20.000 hrdel s ním hejká „Little Derek's doin' okaaay, yeah, Little Derek's doin' fiiine“, Klashnekoff nakládá i do úplné tmy, když klekne agregát, napájící světelný park. Duši i uši hladí francoužští Hocus Pocus a 20Syl fasuje korunu pro beznadějně nejtalentovanějšího hiphopera své generace. A-Trak dokazuje, že když se to umí, pozornost takhle obřího publika se dá udržet, aniž byste komunikovali jinak než rukama. Cali Agents předvádí, co znamená „dynamic duo“… Ale nic se za celý víkend nevyrovná Non Phixion. Snad každá skladba vyvolává hurónský řev, ale když najíždí „Rock Stars“, „Black Helicopters“ nebo „CIA's Tryin' To Kill Me“, třese se země, jak kdyby se Festivalparkem hnalo stádo bizonů.

V roce 2006 oslavil Hip Hop Kemp svoje páté narozeniny opravdu velkolepě. Ve svém novém domově – Festivalparku na hradeckém letišti se dokonale zabydlel a krom obří hlavní stage nechal ožít i hromadu hangárů a s 20.000 návštěv­níky se stává „Festival s atmosférou“, jedním z nejzásadnějších hráčů na poli hiphopových festivalů vůbec.

Koho přivézt v roce 2011 zpět bylo vlastně jednoduché. Non Phixion byli sice nezapomenutelní, ale už neexistují. Jejich Cult Leader ILL Bill má ale nový projekt a parťákem ve zbrani mu je hovádko Vinnie Paz z Jedi Mind Tricks, na které čekáte roky. Heavy Metal Kings tedy budou heavy dynamitovou třešničkou na semtexovém dortu Kempu 2011. Mocně sekundovat jim bude vždy šílený RA The Rugged Man. A chybět nemůžou ani domácí PIO Squad. Plus jako bonus věrných fandů HHK dostanete jednu z aktuálně nejlepších kapel německé scény – K.I.Z. a jejich show plnou nafukovacách penisů a dalších srand.

Už se to začíná rýsovat, ne? Celkem slušně se to začíná rýsovat, ne? Ona vlastně ta historie Kempu nabízí docela solidní výběr, ne? Jo. A to se teprve dostáváme do obrátek. Těš se na příští bleděmodrý pátek. A co příští nabušenej ročník? To se dozvíš přesně za týden, teď můžeš slavit heavy přírůstek 2006.

Více info najdete na webu, který je v nové podobě! www.hiphopkemp.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.