Festival Trutnov Open Air v Praze připomene Jima Morrisona

  • Festival Trutnov Open Air v Praze připomene Jima Morrisona Fotogalerie (5)
    • 27.04.2011
    • Tisk

    Pod názvem „Trutnov in Prague“ se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The …

    Sdílejte článek:

Pod názvem „Trutnov in Prague“ se představí legendární hudebníci z kultovní kapely The Doors. Pořadatelé chtějí společně s kapelou Raye Manzareka a Robbieho Kriegera připomenout jejich kumpána, mystifikátora a spirituálního básníka Jima Morrisona, který zemřel před čtyřiceti lety.

Koncert Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors se 13. července uskuteční v pražské Incheba Aréně.

I když pořadatelé legendárního Trutnov Open Air Festivalu už pár let upozorňují na nejistou budoucnost akce v Trutnově, protože místní radnice podstatnou část pozemků „Na Bojišti“, kde se letní setkání každoročně koná, určila k zastavění, neskrývá se pod názvem Trutnov in Prague čtyřdenní festival přestěhovaný do Prahy. Půjde o neformální jednodenní setkání, které bude hlavně evokovat atmosféru a ducha legendárního a nejstaršího festivalu svého druhu u nás.

Pořadatelé prý chtějí vytvořit jakýsi protipól ke klasickým koncertům, které se v Praze odehrávají a na které většinou lidé přijdou, poslechnou si vystupující a odejdou bez bližšího momentu setkání.

"S pomocí Jimovy aury se pokusíme přenést mezi městské kulisy energii z podhorského ležení. Sami jsme zvědaví, nakolik se podaří vdechnout do zastřešeného prostoru kousek atmosféry zpod nebe,“ říká k tomu zakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet.

The Doors – Touch Me

 

Letošní Open Air Trutnov bude mimo jiné zasvěcen i Jimu Morrisonovi, který údajně odešel z této planety před čtyřiceti lety. I proto se má odehrát mimořádný koncert v hlavním městě, který připomene nejen Jimovy časy a hudbu, jež se stala legendou a ovlivnila nejednu generaci.

„Různé festivaly mají své zimní variace, my máme měsíc předem before-párty. Kdyby to nebylo s kapelou, která je blízká našim srdcím, asi bychom nad tím nepřemýšleli,“ říká s úsměvem Eva Navrátilová, organizátorka trutnovského festivalu.

A jak došlo ke spojení jednoho z nejvýraznějších domácích promotérů s Trutnovem?

„S festivalem Trutnov a jeho podhorským ležením máme k sobě již několik let blízko a koncert Ray ManzarekaRobbie KriegeremThe Doors je toho přirozeným vyústěním,“ říká k tomu Borek Jiřík, který mimo jiné zajistil před třemi lety jediný koncert Toma Waitse v Čechách. Před dvěma lety uspořádal také koncert Radiohead.

Radiohead – Karma Police

 

Myšlenka uspořádání koncertu ex-Doors ve společné produkci Geronimo Agency a Borka Jiříka přišla na jejich loňském koncertu. „Byl to jeden z nejsilnějších a nejlepších koncertů, na němž jsem za poslední roky byl. Ve sterilním prostředí „Pakulu“, který si postavili ke schůzování komunističtí papaláši, se po druhé skladbě všichni zvedli, tančili a zapalovali si dýmky. To jsem v tomto prostoru nikdy nezažil. Kapela hrála jak v nejlepších letech psychedelického času s jediným rozdílem – mnohem syrověji. Za mikrofonem bohužel nestál Jim, zpěvák si však po druhé skladbě podmanil celý prostor i návštěvníky všech generací. V žádném případě se nejednalo o nějaký revival sama sebe a nám bylo jasné, že to je přesně kapela, jejíž koncert bychom chtěli s naším kmenem uskutečnit. Rok se sešel s rokem a kruh se letos v měsíci hromu uzavírá,“ říká k tomu Martin Věchet.

Na letošním koncertě Ray Manzarek and Robbie Krieger of The Doors návštěvníci najdou i některé dobře známé stánky z trutnovského festivalu s různými pochutinami a nápoji.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal za Kč 880,–.

Další informace najdete na www.festivaltrutnov.cz

The Doors – Light My Fire

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.