The Tap Tap představí svůj nový klip

  • The Tap Tap představí svůj nový klip Fotogalerie (5)
    • 25.04.2011
    • Tisk

    Kapela The Tap Tap představí na koncertu Párty na kolečkách v premiéře svůj klip…

    Sdílejte článek:

Kapela The Tap Tap představí na koncertu Párty na kolečkách v premiéře svůj klip k písni Řiditel autobusu. Tuto píseň složil písničkář Xindl X a Tap Tap ji představili poprvé na mikulášském koncertu ve Státní opeře.

Píseň i klip vypráví o potížích, s kterými se setkává bubeník kapely Marek Valenta při cestování autobusem. Marek je menšího vzrůstu a ke své přepravě používá malé kolo, které na první pohled nevypadá jako kompenzační pomůcka, a tak se setkává s nepochopením řidičů MHD.

The Tap Tap chystají již 9. ročník své tradiční celovečerní show Párty na kolečkách, na které představí svůj nový klip k písni Řiditel autobusu. Klip stejně jako píseň pojednává o potížích, se kterými se setkává bubeník kapely Marek Valenta při cestování městskou dopravou. „Protože nepatříme k těm, kdo jen brblají, ale chceme problémy rovnou řešit, informovali jsme se o přepravě handicapovaných lidí přímo na stránkách Dopravního podniku a zjistili jsme, že jsou jasně vymezeny ve Smluvních přepravních podmínkách článkem 6 odstavcem 15. Zde je umožněn transport jiných kompenzačních pomůcek, než je invalidní vozík, mezi které Markovo malé kolo patří. Tak vznikl námět k písni, kterou pro nás napsal Xindl X. Oslovili jsme také vedení Dopravního podniku, který se stal partnerem kapely i písničky a klipu,“ říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.

Písnička byla poprvé představena na celovečerním koncertu The Tap Tap v Opeře. Klip k ní vznikl v barrandovských ateliérech v režii Radovana Síbrta a vtipně rozvíjí téma přepravy tělesně postižených. Marek Valenta v něm hraje společně s interprety songu Vojtou Dykem, Xindlem X a Danem Bártou. Zpěváci představují řidiče autobusu, kteří nedovolí Markovi nastoupit s jeho kolem do vozu. Sami přitom mají své tajné, nesplněné sny…

„Nevěděl jsem dopředu, jak bude klip vypadat. Viděl jsem jej dnes ráno poprvé a jsem z něj vyloženě nadšený,“ doplňuje Xindl X. V klipu hraje také generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy, pan Martin Dvořák. „Někteří zaměstnanci skutečně překračují svoje kompetence a nechovají se taktně. Zároveň je potřeba chápat, že jsou pod obrovským tlakem jak díky podmínkám pražského provozu, tak ze strany cestujících. Stane se, ač to není omluva, že řidičům tzv. prasknou nervy. Jsme však otevřeni jakékoli konstruktivní kritice. Situace, kterou píseň popisuje, nás mrzí. Všichni z více než 4000 našich řidičů jsou pravidelně nabádáni, aby problematické situace v provozu řešili citlivě a s vysokou mírou porozumění k potřebám všech cestujících, tedy nejen handicapovaných. Upřímně – trochu jsme se iniciativy The Tap Tap obávali, ale je jasně vidět, že klip bude mít velmi pozitivní přínos,“ podotýká Martin Dvořák. Šimon Ornest k tomu dodává, že Marek Valenta skutečně již v průběhu natáčení klipu zaznamenal větší ochotu i zájem ze strany řidičů.

Klip bude uveden 29.4. v oficiální premiéře na koncertu The Tap Tap v Arše. Šimon Ornest věří, že pomůže přispět k celospolečenské osvětě a ke zlepšování přístupu všech lidí k řešení dalších problémů ve společnosti. Týkají se totiž každého jednotlivce, nelze je rozdělovat na problémy naše a těch druhých.

Na 9. ročníku celovečerní show Párty na kolečkách vystoupí s kapelou The Tap Tap také hosté Vojta Dyk a Xindl X, zpěvák Kamil Střihavka, jazzový kytarista a skladatel Luboš Andršt, herec a zpěvák Jiří Ornest, DJ Baltazar a Soubor bicích nástrojů konzervatoře v Teplicích. Na piano kapelu v několika skladbách doprovodí mladý nevidomý pianista Petr Hudec, který navzdory řadě zdravotních problémů podává za klávesami suverénní výkon. Celým večerem vás provedou Iva Pazderková (snad nejznámější blondýna v Česku) a vždy vtipný speaker kapely Láďa Angelovič.

Výtěžek z benefiční akce bude využit na nákup vybavení vzdělávacího centra STUDEO. Toto centrum nabízí převážně handicapovaným lidem mimoškolní vzdělávání s cílem lepšího uplatnění na trhu práce.

Cena lístku na místě i v předprodeji je 290 Kč, pro studenty 240 Kč.
Novinky se postupně dozvíte na www.facebook.com/TheTapTap

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.