Soulfly to odpálí v Akropoli

  • Soulfly to odpálí v Akropoli Fotogalerie (10)
    • 22.06.2009
    • Tisk

    15. července to paláci Akropolis odpálí brazilská etno-metalová skupina Soulfly. Fanoušci se mohou těšit na nálož dunivých metalových riffů a brazilských rytmů. Ex frontman Sepultury a jeho banda na ně nezapomněli na své koncertní evropské šňůře.

    Sdílejte článek:

 
Soulfly (název odkazuje na tragickou smrt Cavalerova nevlastního syna) se začali formovat ve druhé polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera v prosinci 1996 po čtrnácti letech opustil Sepulturu. Co slovo Soulfly znamená nikdo přesně neví. Max to vysvětluje jako „moment, kdy duše D-LOW (Dana Wellse – jeho nevlastního syna) opustila jeho tělo a vydala se na cestu k nebi.“
Od svého vzniku skupina prošla nejednou personální změnou (v jejím středu se vystřídali mj. Logan Mader z Machine Head nebo Mike Doling ze Snot), až se v roce 2003 ustálila v podobě Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Bobby Burns (baskytara) a Joe Nunez (bicí a perkuse).
A pestrostí nešetří ani všech šest dosavadních nahrávek Soulfly, kde Cavalerovu už tak famózní fúzi trash metalu a hardcoru s prvky latinskoamerického etnasvým hlasem v minulosti ještě „okořenili“ např. Corey Taylor (Slipknot), Tom Araya (Slayer), Fred Durst (Limp Bizkit) nebo Sean Lennon.
Zatím posledním přírůstkem do diskografie Soulfly je deskaConquer, kritikou i fanoušky zatím vůbec nejlépe hodnocená nahrávka skupiny, kterou Cavalera a spol. vloni „nakousli“ ve vyprodaném sále pražské Roxy a nyní tento příběh příjíždí do Paláce Akropolis „dovyprávět“.
Jak lze ale předpokládat i z programu zatím posledního vystoupení Soulfly v Čechách, které se uskutečnilo letos na jaře v rámci zlínské Metalmanie, Praha jistě nebude ošizena ani o hity z předešlých alb Soulfly, repertoáru Cavalera Conspiracy či Sepultury.
Diskografie: Soulfly (1998), Primitive (2000), 3 (2002), Prophecy (2004), Dark Ages (2005) a aktuální Conquer.
Vstupenky (pozor pouhých 699 ks) za 699 Kč v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a za 600,– Kč v kávárně Paláce Akropolis.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze