O Music Awards ocení kreativní hvězdy internetu

  • O Music Awards ocení kreativní hvězdy internetu Fotogalerie (9)
    • 22.04.2011
    • Tisk

    První ročník akce O Music Awards, kterou organizátoři označují jako anticenovou show oslavující …

    Sdílejte článek:

První ročník akce O Music Awards, kterou organizátoři označují jako anticenovou show oslavující rostoucí vliv digitální hudby, začne příští týden v Las Vegas.

Podrobnější údaje jsou zatím tajné, protože událost má na rozdíl od červených koberců a předávání ocenění na klasických ceremoniích podnítit kreativitu.

Od pondělka po celý týden jsou naplánované koncerty, masové a spontánní akce svolané přes internet a další překvapení. Účast potvrdili např. Lil B a Lupe Fiasco, nashvillská smyčcová kapela Old Crow Medicine Show, anglická folkrocková skupina Mumford & Sons a řada dalších.

Předávání cen začne ve čtvrtek večer takzvanou flash mob akcí, kdy přes web zorganizovaný dav zaplaví „jisté úžasně ikonické místo v Las Vegas“.

K hlavním událostem má patřit pokus Chidera „Chiddy“ Anamegeho z alternativní hip-hopové formace Chiddy Bang o vytvoření světového rekordu v nejdelším freestylovém rapování. Chiddy, který se této zábavě věnuje od čtrnácti let, to prý bude brát za opravdovou výzvu.

Lady Gaga – Telephone

 

O Music Awards bude podle MTV Music Group, která za nezvyklou akcí stojí, přehlídkou rozličných umělců, vystoupení, webových celebrit a inovátorů. Zájemci můžou program po celý týden sledovat živě přes internetové vysílání, pomocí sdílených videozáznamů i na sociálních sítích.

Tento způsob kontaktu odráží růst podílu nákupů a sdílení hudby pomocí digitálních služeb, jako jsou třeba iTunes, YouTube a nejrůznější blogy.

„Příchod digitálního prostoru navždy změnil způsob, jak hudbu objevujeme, prožíváme a jak si ji užíváme“, prohlásil Dermot McCormack z vedení MTV Music. „Nastal čas oslavit a ocenit úspěchy a inovace z této sféry experimentální, neustále se rozvíjející, neortodoxní a vpřed hledící akcí.“

Písmeno „O“ v názvu události znamená otevřený (open), online a probíhající (ongoing). Fanoušci zatím v soutěžních kategoriích rozdali na 2 miliony hlasů.

Hlasování má mimo jiné ocenit umělce, které je nezbytné sledovat na Twitteru, a jejich nejlepší tweety, zábavná videa nebo animované grafiky.

V čele nominací jsou např. Lady Gaga, raperka Nicki Minaj, raper a producent Tyler the Creator nebo hvězda videoserveru YouTube Antoine Dodson.

Lady Gaga – Beautiful, Dirty, Rich

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze