Obměněnou sestavu Leftfield povede půlka legendárního dua

  • Obměněnou sestavu Leftfield povede půlka legendárního dua Fotogalerie (25)
    • 22.04.2011
    • Tisk

    Po letech “spánku” se legendární britská formace Leftfield vrací tam, kam vždycky patřila… tedy …

    Sdílejte článek:

Po letech “spánku” se legendární britská formace Leftfield vrací tam, kam vždycky patřila… tedy mezi headlinery předních světových festivalů. Pro tuto ikonu taneční scény je návrat zároveň hozenou rukavicí.

Koncerty Leftfield odehrají v obměněné sestavě, které tentokrát bude “velet” výhradně Neil Barnes, jeden z dvojice zakladatelů. Chybět nebudou ani někteří zpěváci, se kterými kapela spolupracovala v 90. letech při své fenomenální desce Leftism.

Leftfield právě ladí formu pro nadcházející léto, kdy chtějí dokázat, že zub času na jejich muziku zapomněl. Jeden z omezené série koncertů je potvrzený i pro Českou republiku, a to v Panenském Týnci na Open Air Festivalu. Nikdo z okolí britské kapely zatím nepotvrdil, jestli půjde o opravdový návrat, nebo jen o pokračování série několika unikátních vystoupení, po kterých může následovat další dlouhá pauza.

“Proto jsme rádi, že se nám podařilo Leftfield do České republiky dostat", vysvětluje manažerka festivalu Marie Marková. “Může totiž jít o jedny z posledních koncertů kapely vůbec, podobně jako jsme to zažili s Faithless v loňském roce", dodává.

Good Charlotte – Lifestyles of the Rich and Famous

 

Na získání legendárního jména se Open Air Festival zaměřil po nezapomenutelném loňském vystoupení na slovenské Pohodě. Nadšené ohlasy slovenských fanoušků rozhodly, že kapela takového formátu si rozhodně zaslouží velký koncert i v České republice.

Druhá půlka britského dua Leftfield – Paul Daley – se ve svém studiu soustředí na první sólové album. V rámci několika potvrzených vystoupení tedy musel svou účast odříct.

“Příležitost vyjet s kapelou znovu na šňůru, i s některými původními zpěváky a vokalisty, tu jsem prosttě nemohl odmítnout", říká prvně jmenovaný Neil Barnes. “Nemůžu se dočkat, až naši hudbu představíme zcela novému publiku", dodává Neil, který ví, že koncert Leftfield bude pro jednu část publika návratem legendy a pro druhou, povětšinou věkově mladší, objevením něčeho úplně nového.

Leftfield budou vybírat z repertoáru obou svých studiových desek.

Leftism z roku 1995 je často označována za nejlepší taneční album všech dob. Páteří této desky je skladba „Release The Pressure“, jejíž začátek si možná vybavíte i z televizní reklamy společnosti Telefónica O2, která je navíc generálním partnerem festivalu.

Skladbu „Not forgotten“ kritici označili za stavební kámen žánru progressive house. V roce 1996 se píseň „A Final Hit“ objevila na soundtracku ke kultovnímu filmu Trainspotting. Další skladby můžete najít ve filmech Vanilkové nebe, Pláž nebo Lara Croft: Tomb Raider.

Trainspotting – trailer

 

Druhá deska Rhythm and Stealth vyšla roku 1999 a pokračovala ve šlépějích předchozího alba. Leftfield se ji nebáli oživit chytlavými prvky, a tak (na rozdíl od legendární prvotiny) dosáhla až na samotnou špičku britského žebříčku prodejnosti hudebních nosičů.

Lyrika se už nezabývá politikou, ale možná ještě o něco pochmurnějším tématem – válkou. Syrové skladby a ještě syrovější texty tvoří skoro půlku celého materiálu. Na druhou stranu se znovu na albu objevují i klidnější a zadumané písně. K prvnímu singlu desky “Afrika Shox” vznikl klip od mistra tohoto žánru Chrise Cunninghama a samotná skladba se stala nejúspěšnějším singlem v historii kapely.

Open Air Festival bude i v roce 2011 odpovídat na nejčastější přání českého festivalového publika.

11. – 13. srpna 2011 se v Panenském Týnci můžeme těšit na Chemical Brothers, kteří do České republiky přijedou představit novou desku. Kapela Goose do Česka přijede se svou electro-rockovou show vůbec poprvé. Chybět nebudou ani Interpol, reprezentující špičku indie rockové scény v New Yorku. Fanoušci „emo“ music si přijdou na své při koncertu Good Charlotte.

Mimo hudbu a tanec se může celá rodina pobavit sportovními aktivitami, divadly, workshopy nebo atrakcemi pro děti. V areálu vyroste mobilní posilovna Holmes Place, instruktoři budou protahovat návštěvníky lekcemi zumby a aerobicu.

To všechno s možností nákupu vstupenek v rámci včasného předprodeje s výhodnou cenou 990 korun v síti TicketPro.

www.openairfestival.cz

Good Charlotte – Little Things

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.