Tonya Graves ve středu v Akropoli pokřtí sólové album

  • Tonya Graves ve středu v Akropoli pokřtí sólové album Fotogalerie (1)
    • 18.04.2011
    • Tisk

    Zpěvačka Tonya Graves, která vešla do širšího povědomí hlavně díky svému působení v …

    Sdílejte článek:

Zpěvačka Tonya Graves, která vešla do širšího povědomí hlavně díky svému působení v Monkey Business, už tuto středu tj. 20. dubna 2011 představí v pražském Paláci Akropolis ukázky ze své nadcházející sólové desky .

Zatím bezejmenná novinka, na které Tonya Graves spojila síly s kytaristou Support Lesbiens Hynkem Tomanem, vyjde na přelomu září a října.

Ochutnávka z ní ale bude ke slyšení nejen v Akropoli. Na Velikonoční pondělí zazní také ve vysílání České televize v každoročním pořadu Pomozte dětem.

„Přestože jsem se v poslední době často sólově spojovala s jazzovými projekty, toto album jazzové nebude. Přinese mix různých stylů a hudebních vlivů, proto ho nemůžu žánrově přesně definovat. Můžu ale říct, že jsem s dosavadním výsledkem moc spokojená a doufám, že lidi si tuhle desku budou užívat stejně jako já,“ uvádí Tonya Graves.

„Jakékoliv stylové pojmenování by v případě této desky bylo asi zavádějící, každá píseň je solitérem, který obstojí jak samostatně tak v celku,“ doplňuje Hynek Toman, který je nejen autorem hudby, ale i producentem celého alba.

„S Tonyou se mi spolupracuje moc dobře. Mám pocit, že jsme si autorsky tzv. padli do noty a věřím, že to bude na desce znát. V tuto chvíli máme hotových sedm skladeb, které vznikly u mě ve studiu. Míchat je však bude Ecson Waldez v Biotechu.“

Monkey Business – My Friends

 

Tonya Graves, která se narodila v Peekskill v New Yorku, žije v Praze od roku 1995, kdy tu zahájila svou pěveckou kariéru s Luboš Andršt Blues Bandem. Záhy poté se stala vůdčí vokalistkou jedné z našich prvních electronic/dance skupin Liquid Harmony a v roce 2000 se připojila ke skupině Monkey Business, se kterou zpívá a účinkuje dodnes.

Během uplynulých čtrnácti let v Praze se Tonya Graves podílela na vzniku osmi alb a celkem jedenáctkrát byla nominována na ceny Akademie populární hudby Anděl, které ve čtyřech případech proměnila ve vítězství.

Paralelně s působením v Monkey Business se věnuje nejen přípravám sólového alba, ale i koncertování. Se svou kapelou se poprvé představila v roce 2009 jako host pražského koncertu Macy Gray. Loni nechyběla na řadě tuzemských festivalů jako např. Colours Of Ostrava, Rock For People, United Islands, Mezi ploty apod.

Začátek středečního koncertu v Paláci Akropolis je ve 20.00.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis za Kč 150,– a v distribuční síti Ticketpro za Kč 150,– + poplatky.

Monkey Business – Piece of My Life

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.