Synové výčepu pokřtí novou desku na Sahula Festu v Kamenici

  • Synové výčepu pokřtí novou desku na Sahula Festu v Kamenici Fotogalerie (11)
    • 13.04.2011
    • Tisk

    Skupina Synové výčepu, které se po tragické smrti Františka Sahuly ujal frontman Tří sester Lou …

    Sdílejte článek:

Skupina Synové výčepu, které se po tragické smrti Františka Sahuly ujal frontman Tří sester Lou Fanánek Hagen, vydá koncem týdne nové album Miluáju Chána. Na nahrávce zpívá i olympijská vítězka Barbora Špotáková.

Koncertní křest novinky Synů výčepu se uskuteční 29. dubna na Sahula Festu v Kamenici u Prahy nedaleko místa, kde byl před třemi lety 1. května kytarista, zpěvák a textař Sahula zavražděn.

Album Miluáju Chána je první řadové album Synů výčepu poté, co u nich Sahulu nahradil jeho hudební souputník Lou Fanánek Hagen. Přináší jedenáct nových písní z dílny kapelníka Rostislava Cermana, které z větší části otextoval Lou Fanánek Hagen. Několik textů pochází ještě z pozůstalosti Sahuly.

Zajímavostí alba je, že je natočeno akusticky a že sbory na něm nazpívali oštěpařka Bára Špotáková a její trenér Honza Železný. Špotáková je dlouholetou přítelkyní Tří sester. Po vítězství na olympijských hrách v Pekingu jí kapela věnovala skladbu „Čtvrtá sestra“. Špotáková pak několikrát vystoupila jako host koncertu Tří sester v roli zpěvačky.

Tři sestry – Modlitba pro partu

 

Album Miluáju Chána bude k dostání výhradně na internetu a na koncertech Synů výčepu a Tří sester. Křest se uskuteční na druhém ročníku Sahula Festu dva dny před třetím výročím Sahulova úmrtí. Na festivalu v Kulturním centru Kamenice vedle Fanánka a Synů výčepu zahrají MZH, Totální nasazení a Doctor P.P..

Pětatřicetiletého Shulu našli v chatové oblasti Skuheř nedaleko Kamenice v okrese Praha-západ. Podle policie navštívil bar v Kamenici, kde krátce mluvil se třemi místními mladíky. Ti si na něho počkali venku, a když Sahula po půlnoci bar opustil, přepadli ho. Dva z nich ho zbili tak surově, že zraněním hlavy v noci podlehl. Těžce zraněnému hudebníkovi sebrali přes tisíc korun a utekli. Jeho dva vrahy soud odsoudil k patnáctiletému vězení.

Sahula působil od roku 1991 ve skupině František Sahula & Synové výčepu, ale často hrál i se Třemi sestrami. Mimo jiné ho proslavil legendární videoklip „Průša“ kapely Hagen Baden. Sahula v něm hrál úchyla. Populární postavičku později využily i Tři Sestry na albu Průša se vrací.

Synové výčepu – Helenka se vdává

 

Synové výčepu natočili čtyři řadové desky, poslední je Chlapecká 4, před časem ještě vyšel výběr největších hitů. BESTie OFF. Sahula také vydal dvě publikace Průša se nevrací aneb Hrál jsem ve Třech sestrách a Ve stádu je vlk.

Tři sestry doteď z piety považují Sahulu za svého člena. Na loňském albu Lázničky mají skladbu „Jako Sahula“, ve které se znovu objevuje postava jejich bývalého člena.

Vstupenky na Sahula Fest stojí v předprodeji 170 korun, na místě pak budou k dispozici za 240 korun.

Hagen Baden – Průša

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz