Pěšky nebo na kole na Rock for People

  • Pěšky nebo na kole na Rock for People
    • 21.06.2009
    • Tisk

    Dva týdny zbývají do zahájení velkoryse pojatého hudebního festivalu Rock for People v Hradci Králové. Kromě dolaďování detailů programu (s hvězdami jako Placebo, SKA-P, Arctic Monkeys nebo Gogol Bordello) a dalších bodů organizace jsou v plném proudu práce na dopravě návštěvníků na festival.

    Sdílejte článek:

Kromě zvýhodněné cesty autobusem se společností CDS Náchod či prodloužené platnosti zpátečních lístků Český drah mohou zájemci využít i další možnosti. A protože festivalRock for Peopleje nakloněn ekologii a všem alternativním způsobům dopravy, pořadatelé připravili dva evropské festivalové unikáty – cyklojízdu a pěší pochod.

„*Fandíme veškeré alternativní dopravě na festival*,“ říká Michal Thomes z Ameba Production. „*Kolo i pěší výlet jsou jedny z nejčistších cestovních variant a kromě toho je samotná cesta s partou nadšenců už takovým festivalovým předkrmem*.“ Projekt se opírá jednak o tzv. ekologickou linii festivalu, v jejímž rámci bude tým pracovníků veFestivalpar­kudůsledně separovat veškeré odpady, jednak jde o symbolickou oslavu 15. výročí Rock for People. Pochod i cyklojízda totiž vedou přesČeský Brod, kde festival v roce 1995 začínal.

Programové i organizační novinky jsou průběžně zveřejňovány nawww.rockforpeople.cz, kde je rovněž podrobný line-up. Partnery letního Rock for People, který se v Hradci Královéuskuteč­níod 4. do 6. července, jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

Cyklojízda bude dvoudenní. Vyrazí se ve čtvrtek2. červencedopoledne z konečné metra na Černém Mostě a trasa povede tak, aby účastníkům nabídla atrakce spojené s festivalem. První den se cyklisté setkají s kapelouDivokej Bill, která je s Rock for People pevně provázána už od jeho vzniku. „Peloton přivítáme v naší hospodě U Špinavců, opečeme si s nimi buřta, možná vytáhneme i kytary a něco si zahrajeme,“ láká na akci frontman Billa Vašek Bláha. Trasa pak pokračuje do areálu Na Kutilce v Českém Brodě, kde Rock for People zažil prvních třináct let své existence. Tady proběhne setkání se starostou města, který provede cyklisty areálem a krátce promluví o vývoji festivalu a jeho vztahu k městu.

Nocovat se bude naKmochově ostrově v Kolíně.Tam bude připraveno občerstvení, jídlo, pivo a hudební a společenské vyžití. Organizátoři věří, že zhruba sedmdesát kilometrů za jeden den ujedou všichni z plánovaného, zhruba čtyřicetihlavého pelotonu. „*Od nikoho nečekáme žádné sportovní megavýkony*,“ vysvětluje dramaturg festivaluPetr Fořt. „*Měl by to být spíš takový happening s příjezdem před začátkem Večírku pro nedočkavé*."

Účastníci cyklojízdy dostanou 10% slevu ze vstupného na festival a kromě své kondičky a funkčního kola se nebudou muset o nic starat. V doprovodném týmu budou zkušení cyklisté, kteří předem vytyčí trasu – zavazadla na festival odveze cyklistům zvláštní doprovodné vozidlo. V areálu Festivalparku jsou pak připraveny speciální stojany ve zvlášť vyhrazeném hangáru.

Kromě možnosti vydat se na Rock for People na kole, bude letos festivalový tým organizovat ještěpěší pochod. Ten bude rovněž dvoudenní a bude vyrážet z původního areálu v Českém Brodě. „*Celé je to vymyšlené tak, aby se cyklisti i pěší výletníci potkali na Kmochově ostrově, kde proběhne společná párty*,“ vysvětlujeMichal Thomes. Oproti cyklistům budou mít „pěšáci“ jednu výhodu: vybrané úseky se totiž povezou vlakem. Veškeré detaily k cyklojízdě i pěšímu pochodu budou zveřejňovány průběžně nawww.rockforpeople.cz.

Od 1. 6. jsou vstupenky na festival za 1 250,– Kč + poplatek v předprodejních sítích Ticketstream nebo Ticketportal. Ceny jednodenních vstupenek jsou 850,– Kč + poplatek v předprodeji.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze