Na začátku května vydají Sunshine svůj Karmageddon

Sedmé album čtveřice Sunshine vychází 2. května ve spolupráci vydavatelství Sony Music se Soundmachine s.r.o. Karmageddon vznikal v sestavě obvyklých podezřelých i nečekaných hostů.

Producentsky na něj dohlédl Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Vypsaná fiXa…), jeho první spolupráce s kapelou vyústila ve vzdušný přirozeně pojatý analogový zvuk. Zpěvy se opět natáčely v berlínském studiu Phila Freeborna, ten v devadesátých letech pobýval v Táboře a zná se s kapelou od undergroundových počátků. Finální mix a master zase z nadšení pro věc vytvořil losangeleský producent Bernd Burgdorf, pod jehož vedení Sunshine natáčeli své zlomové album Moonshower and Razorblades.

SUNSHINE – Victim Is Another Name For Lover

„Zuřivá energie a nevysvětlitelný pěvecký styl Sunshine mě vždy okamžitě teleportují do hloubi jejich temného a zvráceného světa,“ netají se nadšením Burgdorf, který se podílel na nahrávkách natolik rozdílných prvoligových interpretů, jako jsou Green Day, Tom Waits nebo Pink. „Sunshine na Karmageddonu prodělali nejlepší možný vývoj: dospěli, ovšem jejich podstata zůstala stejná. Nový – zdánlivě konvenční a velmi melodický – přístup k psaní písní je tu dobře vyvážený s jejich schopností nakopat posluchačům zadek,“ nešetří chválou Burgdorf a dokonce vokální projev Kaye Buriánka řadí na úroveň Lou Reeda nebo Johnny Rottena. „Dokáže se vyjádřit jednoduše, silně, expresivně a s velkou dávkou kousavosti, i když zpívá jemnou melodii.“

Něžné stránky byly v diskografii Sunshine vždy přítomné, ale kapela s nimi ještě nikdy nepracovala tak cíleně a obnaženě. „Některé elementy mi evokují období před Moonshower and Razorblades“ přemítá leader Kay Buriánek. „Je to trochu zvláštní pocit, ocitnout se v prozkoumaném teritoriu, ale vidím hodně pojítek i s Moonshower, byť se Karmageddon může zdát subtilnější.

Na tom má majoritní podíl Dušan Neuwerth. Představoval si v sonickém duchu hodně tradiční zvuk: bubny znějí velkou místností, točí se do pásu, slyšíš prostorová echa a všechny tyhle znovu objevené retro věci.“

Karmageddon je ve své odhalenosti stejně odvážný a nadějeplný jako žádající inzerát z rubriky Zmeškaná setkání: „Zahlédl jsem tě jen na vteřinu nebo dvě včera na lince B, měl jsem tě oslovit.“ Upřímně míněný pokus navázat zpřetrhané spojení než přijde finální brutalita We Carry a Third World Briefcase. V ní hostuje Justin Pearson, člen kultovních grindcoreových The Locust ze San Diega, který dnes ale experimentuje spíše s tvrdou elektronikou v projektech Retox nebo All Leather. „Justin je kámoš z doby, kdy jsem bydlel v LA,“ popisuje vznik skladby Buriánek. „Už dřív jsme si říkali, že musíme něco udělat společně. Teď dostal demo, udělal krátký text, nazpíval ho v San Diegu a já dovřeštěl tady.“ Po vší něze zazní We Carry a Third World Briefcase jak mocné třísknutí dveří, poslední přervaná vazba, po níž se rozhostí Ticho.

Křest nového alba:

13.4.2011 a 14.4.2011 BRNO – KLUB METRO

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.