A Banquet natáčeli video k Freeze To Caress

  • A Banquet natáčeli video k Freeze To Caress
    • 13.04.2011
    • Tisk

    A Banquet je nová nadějná kapela přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný Futu-roll.

    Sdílejte článek:

A Banquet je nová nadějná kapela přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný Futu-roll. Skupina, která jako první v České republice uvedla „do provozu“ pojem online streamovaný koncert, vydala koncem roku 2010 debutové EP s názvem Kiss The Night!. Nyní přichází se svým prvním videoklipem k singlu Freeze To Caress.

Kapela si na natáčení vybrala doslova mezinárodní štáb: režie se ujal Holanďan Patrick Carelsz, kameru obstarával Tim Spreng z Německa a při samotném natáčení kapele velmi pomohla také Olga Pavlova z Ruska spolu s dalšími asistenty z Indie a Mexika. „Vlastně jediné dvě Češky, které se v týmu objevily, byly maskérka Táňa Havlíčková a modelka Karolína Machová, obě byly úžasné,“ říká frontman kapely Mathieu. Klip se natáčel na zchátralém zámku v Týnci u Klatov, který byl vybrán kvůli svým špinavým, ale přesto aristokratickým interiérům a bohatým exteriérům. „Jedná se o krásnou barokní stavbu s rozmanitým okolím, kterou se majitel objektu Jan Pelánek snaží vlastními silami zrekonstruovat. Doufáme, že se i díky našemu klipu dostane místo více do povědomí a snaha o jeho záchranu se panu Pelánkovi vyplní,“ doufá kapela.

Příběh klipu vypráví o umírajícím muži, který v závěrečném deliriu opět uvidí svoji lásku, nakonec se ale všechno rozplyne a přichází konec. „Hodně mě potom ovlivnil rozhovor, ve kterém mi Mathieu detailně popsal, o čem písnička je z jeho pohledu a jaké jsou v ní pocity. Potom styl kapely. Já miluji malby, a když jsem viděl promo fotky A Banquet, představil jsem si takový obraz zchátralého zámku, aleje, nějaké staré zaprášené věci… Velmi mě inspiruje pak místo samotné, a tak tomu bylo i při točení tohoto videa,“ uvádí k natáčení samotný režisér Patrick Carelsz. Pro sedmadvacetiletého režiséra byla spolupráce s kapelou A Banquet velkou zkušeností. „Jednalo se o moje první hudební video. Vyprávět obrazem příběh, který už byl napsán písní samotnou, není vůbec snadné. Určitě to byla zkušenost i z hlediska vedení mezinárodního týmu. Natáčení šlo pomalu, ale chtěli jsme z toho dostat to nejlepší,“ přiznává Carelsz.

Kapela se během natáčení musela potýkat také s řadou nástrah, od vlezlé zimy, ve které musel Mathieu natáčet bos a v roztrhané košili, přes majitelova vlkodava Mikýnka, který podle slov kapely děsil zejména ženskou část štábu, kterou tak museli všude doprovázet. „Dalším zážitkem bylo Michaelovo spuštění signa­lizačního zařízení při pokusu otevřít bránu do zámku a pak následné přelézání dvoumetrové brány… Poslední šílená věc se nám stala při odjezdu. Naše druhá půjčená dodávka prostě odmítla startovat, takže jsme přibližně dvě hodiny stáli před zámkem a pokoušeli se dobít baterii, což se naštěstí nakonec povedlo a v půl sedmé ráno jsme vyrazili zpátky do Prahy. Co je zajímavé, uvědomili jsme si, že to bylo na den přesně před rokem, co se nám takhle rozbilo auto při návratu z koncertu ze Strakonic,“ dodává Mathieu. A Banquet fungují od října 2009 a za svoji poměrně krátkou existenci stihla tříčlenná formace odjet více než padesát koncertů, zahrát si po boku kapel jako NiceLand, 100°C, Cartonnage nebo The Feud (UK) a představit se hned dvakrát na Slovensku. Jako první kapela v ČR uskutečnili A Banquet dva online akustické koncerty vysílané živě z obývacího pokoje. Během nich komunikují s fanoušky prostřednictvím Facebooku. A Banquet se také jako jedna z mála českých kapel objevila na světoznámé internetové televizi Balcony TV, která vysílá také například z New Yorku, Londýna, Paříže nebo Toronta. Skupina definovala vlastní hudební styl FUTU-ROLL, který pro ně představuje mix 60., 70. a raných 80. let spolu s moderními nezávislými indie žánry jako electro, nu-rave, shoegaze a dalšími.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.