Hip Hop Camp prezentuje už třetí "Bleděmodrý pátek"

Hip Hop Kemp 2004 byl po všech stránkách přelomový. Ustál změnu místa konání. Festival dokázal, že jeho kouzlo není jen kouzlem koupaliště Cihelna. Stěhování do Hradce Králové zvládl s neuvěřitelnou geometricky rostoucí řadou návštěvnosti. Obří stage, pořád silně undergroundový lineup, ale 15 tisíc lidí a podtitul „nejlepší underground festival“ začíná vypadat jako zvláštní kombinace. Hip Hop Kemp se definitivně stal velkým evropským festivalem.

V roce 2004 přestal Hip Hop Kempu stačit pardubický areál Cihelna, a tak se porvé přestěhoval – tehdy do Malšovy Lhoty u Hradce Králové ke Stříbrnému rybníku, přejmenovanému na tři dny na Stříbrné jezero.

Do třetice všeho nejlepšího. Tři dny geniálního počasí versus jedna průtrž mračen stejně krátká jako intenzivní. Hippie atmoška. Dobroty, co vaří háre krišna. Vosy. Supercroo s čerstvým Toxic Funkem nepřijeli. Torch v lyžařskejch brejlích hajpuje dav ještě při koncertu Kontrafaktu. Pak se jako DJ Haitian Star stane králem písečné pláže. Prokletý Blade rapuje se zlomeným žebrem a během setu DJ Tigerstylese se roztrhne nebe. Kapky se tříští o vinyly i techniku. Zvukař křičí „okamžitě to vypněte nebo to někoho zabije“. Nikdo to nevypnul. Nikoho to nezabilo.

Tři řady radikálních skalních klepou na brány Valhally. Dendemann nad ránem posílá smsku: „Zažil jsem párty svýho života, kdybyste kdykoliv cokoliv potřebovali, dejte mi vědět.“ Plovoucí dekorace. Nafukovací pontony. Vodní války. Alternativní stage v lese na poloostrově. Promoe se Supremem v DVSG dresech dávají za stagí kliky a sedlehy, aby se dostali do provozní teploty. Esoteric freestyleuje o Affrově „camouflage jacket“. Wildchild dává s DJ Romesem a svojí dcerou hymny Lootpack. „Popo po po, cause when I'm on da mic I like to speak freely…“

A letošní návraty po sedmi letech? Samozřejmě Wildchild, unorthodox off beat MC z Lootpack. Rodinný typ tentokrát přijede se svým synem, výborným tanečníkem. Své místo na pódiu bude mít i beatbox. Místo Killa Kely bude do mikrofonu prskat aktuálně asi nejlepší beatboxer na světě Eklips z Francie. A na místo činu se vrací i H16, před sedmi lety začínající kapela.

Hip Hop Kemp před sedmi lety neměnil svět a nezmění ho ani teď. Tenkrát i teď je to ale zážitek a událost, na kterou se spousta z nás těší celý rok. Jsou to tři dny zábavy a sounáležitosti s lidmi, co to vidí podobně. Je to jedno velký setkání. Vznikají vazby, známosti, pouta, kolaba, přátelství, vztahy. Všechny emoce jsou jak v tavném kotli. Všechno je tak ostrý a jasný… Minimálně než stoupne hladinka. Aspoň ty tři dny jsou tak intenzivní, že si člověk uvědomí, že žije naplno.

Přijeď to zažít znovu.

Příští Bleděmodrý pátek začíná druhá třetina historické části line-upu. Bude tedy pokračovat procházka muzeem? Bude. Budou další voskový figuríny, na kterých seděl posledních šest let prach? Vůbec. A kdy budou už i ty slibovaný nový jména? Příští pátek, 15. dubna budou první nový jména. Kdo? To se nechte překvapit, ale překvapení to bude. To jediný vám můžeme slíbit.

2004

WILDCHILD + BABY BOOGALOO /USA/

EKLIPS /FR/

H16 /SK/

2003

LOOPTROOP ROCKERS /SWE/

K-OTIX /USA/

2002

PHI-LIFE CYPHER /UK/

PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/

MANŽELÉ /CZ/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.