Papa Roach se v půlce července vrátí do Prahy

  • Papa Roach se v půlce července vrátí do Prahy Fotogalerie (10)
    • 11.04.2011
    • Tisk

    Papa Roach vyhlásili válku za hudební integritu. Válku za své fanoušky. Válku za rock ‚n‘ roll. Poslední album kalifornského kvarteta „Time for Annihilation…On The Record and On The Road“ zachycuje tuto válku na pódiu i ve studiu prostřednictvím devíti živých verzí klasických pecek a pěti nových studiových nahrávek.

    Sdílejte článek:

Od skvělých živých verzí „Last Resort“ a „Scars“ k rozjeté dupačce nového singlu „Kick in the Teeth“ a „Burn“ jde o pořádnou jízdu s Papa Roach. Album Time for Annihilation…On The Record and On The Road vyšlo na značce Eleven Seven Music v srpnu 2010 a signalizuje nový vývoj v historii kapely.

Deska dává posluchači dvě podoby zážitku s Papa Roach: hudební ohňostroj na pódiu a nezapomenutelné kouzlo nahrávacího studia. Frontman Jacoby Shaddix říká: „Tohle je ohlédnutí za naší kariérou prostřednictvím koncertních nahrávek a taky prohlášení, že tady zůstáváme. Pro nás je Time for Annihilation…On The Record and On The Road perfektním spojením turné a studia. K zachycení našich show přidáváme nový materiál a vyrážíme na cestu!”

Jízda začíná hned stadiónovkou "Kick in the Teeth“. První singl se odbrzdí rifem ostrým jako břitva a melodií, kterou si prostě nejde od plic nezazpívat. Pod dohledem producenta Davida Bendetha (Breaking Benjamin, Paramore) kapela napumpovala v jeho studiu v New Jersey do svých nových písniček oheň.

Tobin Esperance (baskytara) dodává: „Nové věci zachovávají intenzitu, kterou jsme měli vždycky, ale zároveň znějí jako hymnický rock ‚n‘ roll. Nikdy tuhle energii a koule neztratíme. Písničky budou skvěle znít jak v autě, tak na stadiónu. To je to, co Papa Roach umí. Chceme vás chytnout rockem ať jste kdekoliv.“

Bubeník Tony Palermo doplňuje: „Živé hraní nás nakopává. Každý, kdo nás viděl, potvrdí, že tam nestojíme jak solné sloupy. Jacoby vládne každý večer publiku a je to úplné šílenství v nejlepším slova smyslu.”

Živé hraní je podstatnou částí odkazu Papa Roach. Devět živých songů z Time for Annihilation…On The Record and On The Road’s se nahrávalo při společném turné se Shinedown v prosinci 2009. Koncertní verze "Between Angels and Insects“ a „Hollywood Whore“ zní ostře a nesmlouvavě.

Papa Roach – Forever

Papa Roach hráli s takovými hvězdami jako jsou Red Hot Chilli Peppers, Guns N´ Roses, Avenged Sevenfold či Eminem, objevili se na hlavních pódiích OZZfestu a Crüe Festu a získali si zástupy věrných fanoušků.

Vydat album s živými a studiovými skaldbami dohromady je pro řadu kapel něco nezvyklého. Papa Roach si získali pověst hardrockových machrů už svým debutem z roku 2000 s názvem Infest. Od té doby prodali celosvětově přes deset miliónů alb.

Nové nahrávky jsou ovšem také výjimečné. Ať je to už jejich industriálně metalický šturm „Burn“ nebo zadumaná chytlavá balada „No Matter What“, Papa Roach se i nadále vyvíjejí. Tobon Esperance vysvětluje: „Nemáme lineární sound, v kapele je tolik různých osobností a přes hudbu se potkávají. S našimi písničkami se vám bude chtít se porvat, zašukat si nebo si zatrsat.”

Kapela boří I jiné hranice.. název alba navrhli sami fanoušci. "Na Twitteru jsem napsal, že bych si přál něco jiného jako název,” říká Jacoby Shaddix. "Zeptal jsem se ‚Co vyjadřuje Papa Roach?‘ Lidi nám posílali texty našich písniček. Jeden kluk poslal Čas zničení… Na desce a na turné, což je text ‚Crash‘, a to sedlo. Než přijdeme na pódium, vždycky si zahulákáme "Time for Annihilation“. To přesně děláme každý večer."

Navíc je na albu Time for Annihilation…On The Record and On The Road speciální skrytá skladba se vzkazem osobně nahraným Shaddixem, kterým povzbuzuje fanoušky, aby se zúčastnili boje proti hladu a bezdomovectví. Vyzývá tu, aby si vzali telefon a vytextovali číslo WhyHunger a tak věnovali 5 dolarů organizaci, která s hladem a chudobou po celém světě bojuje už od roku 1975.

Papa Roach nejsou sami. Součástí jejich příběhu jsou také zástupy fanoušků. Jacoby Shaddix říká: "Doufám, že se tohle album stane inspirací pro ty, kteří nás ještě naživo neviděli, aby přišli a stali se součástí té syrové energie, která je v Papa Roach. Nejsme jen čtyři chlápci na pódiu. Jsme čtyři chlápci na pódiu a hala plná lidí, kurva. A o tom to pro nás je. Každý je součástí našeho gangu. Nemusíš být v kapele, abys mohl být členem gangu, kurva.”

Členem gangu se můžete stat i vy. Papa Roach opanují pražský Lucerna Music Bar 13. července.

Jako jejich support dorazí ze Skotska střelci z kapely Yashin.

Vstupenky za Kč 630,– + poplatky jsou ode dneška v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Na pokladně Lucerna Music Baru je získáte bez poplatku. V den koncertu na místě vyjde lístek na Kč 790,–.

Více informací najdete na:

www.paparoach.com

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.