La Sophiina volba v sobotu v Dolních Beřkovicích

  • La Sophiina volba v sobotu v Dolních Beřkovicích Fotogalerie (25)
    • 26.06.2009
    • Tisk

    V soboru 27. června od 11:00 se koná druhý ročník hudebního festival La Sophia v Dolních Beřkovicích pod patronátem Yvetty Blanarovičové. Uslyšíte Janka Ledeckého, All X, Terezu Kerndlovou, Davida Kollera nebo Petra Muka, nositele Aurela Oskara Roszu, Marca Pillo nebo vynikající kubánskou kapelu Santy. Přijedou i herecké osobnosti a nebudou chybět ani akce pro děti. Na den plný hudby a zážitků jsou pozvány všechny dětské domovy z České republiky.

    Sdílejte článek:

Občanské sdružení La Sophia vede jeho zakladatelka a předsedkyně správní rady Yvetta Blanarovičová. Smyslem Festivalu La Sophia, na kterém se podílí všichni umělci bez nároku na honorář, je podpořit myšlenku, o kterou La Sophia dlouhodobě usiluje, a to, že hudebně talentované děti bez domova mají právo na získání kvalitního vzdělání, a tím i šanci na lepší budoucnost.
Festival La Sophia je také jedinečnou příležitostí, jak představit veřejnosti výjimečně hudebně talentované děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin, které zvítězily v hudební soutěži Talent La Sophia. Ti mají totiž jedinečnou možnost vystoupit společně s nejlepšími domácími i zahraničními muzikanty na jednom pódiu, a to jim je velkou motivací a zážitkem. A nejen to, na těchto tradičních festivalech chceme podporovat rozmanitost hudebních stylů a kultur s cílem prezentovat projekty, které mají světovou úroveň a věhlas.
Výtěžek z Festivalu La Sophia je určen na rekonstrukci zámku v Dolních Beřkovicích pro vybudování Konzervatoře – European Music College pro talentované děti ze zmiňovaných cílových skupin. Zámek Dolní Beřkovice, v jehož areálu bude festival probíhat, získalo občanské sdružení La Sophia od rodiny Thurn und Taxis a jeho využití je určené výhradně aktivitám spojených s činností občanského sdružení.
II. ročníkem Hudebního festivalu La Sophia všechny přítomné provede mluveným slovem Libor Bouček a jako vystupující se představí d****ětští finalisté soutěže Talent La Sophia po boku hvězd české hudební scény. Můžete se těšit na Janka Ledeckého, All X, Terezu Kerndlovou, Davida Kollera nebo Petra Muka, představí se i nositel Aurela Oskar Rosza, Marco Pillonebo vynikající kubánská kapela Santy. Festival přijdou podpořit i herecké osobnosti: ze Slovenska Maroš Kramár, Jozef Vajda, Lucie Hurajová, z české scény Jitka Čvančarováa další. Dětem se bezesporu budou líbit vystoupení vrstevníků hrajících na bubny, tančící flamengo, Maxim Turbulenc, Heidi Janků, Petra Černocká nebo další doprovodný program (psí show, face painting, dětské atrakce).
Vstupenkyza 250 Kč v předprodeji Ticketart, na místě za 290 Kč, večerní pro vstup po 19:00 za 190 Kč.
Veškeré informace ohledně činnosti občanského sdružení La Sophia získáte na webových stránkách www.lasophia.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.