Prague City Festival se rozroste o den plný hip hopu

  • Prague City Festival se rozroste o den plný hip hopu Fotogalerie (13)
    • 07.04.2011
    • Tisk

    Nový festival v České republice Prague City Festival se rozrůstá o další den a pódia a to …

    Sdílejte článek:

Nový festival v České republice Prague City Festival se rozrůstá o další den a pódia a to v čistě hip hopovém duchu. Objeví se tu nově Indy & Wich, a KMBL, prvoligový beatbox z Británie, unikátní burlesque show z Německa, speciální narozeninové vystoupení amerických hip hopových legend a další vychytávky.

To všechno můžete vidět, slyšet a zažít jen 24. června v Meet Factory na mejdanu The Night of Indypendence.

„Původně jsme s Indym plánovali spolupráci v rámci hlavního programu 23. června na Výstavišti, avšak vzájemná inspirace byla natolik silná, že jsme se společně rozhodli Indyho vyjmout z davu a limitovaného času, který se zde nabízel a uspořádat této hip hopové ikoně samostatný večer,“ sdělil za pořádající agenturu PCF ředitel Borek Jiřík.

V pražském klubu Meet Factory se tak hned druhý den (tj. 24. června) fanoušci dočkají zjevení v podobě pražských legend Indy & Wich plus LA4. Po úspěšném křtu v Abatonu bude tento koncert na dlouhou dobu jediným v Praze. Indy a Kid „Rae“ Montana (bubeník Clou) představí svou desku KMBL a uslyšíte i nové pecky ze sólového alba LA4 nazvaného Gyzmo.

Jak jednoduše lze z mikrofonu učinit hudební nástroj a dokonale na něj imitovat bicí, basu nebo sratche, už poněkolikáté českému publiku předvede absolutní beatboxová špička, Angličan The Petebox. Vítěz Radio 1 Beatboxing Champions, který vystupuje napříč kontinenty po boku hvězd jako Grandmaster Flash, Will Smith či Pendulum a naprosto si získal i desetitisícový dav na Trafalgar Square při World Free Running Championships.

Co by to ale bylo za mejdan, kdyby na něm chyběly „hustý rošťenky“? Po Peteboxovi se proto pódia zhostí a ženský půvab doslova odhalí berlínské uskupení The Teaserettes ve famózní burleskní show. Zábavnou a dekadentní parodii na striptýzové kluby – to vše představuje burleska, která i díky bývalé manželce Marilyn Mansona Ditě Von Teese dnes opět patří k populární zábavě vyhledávané (nejen muži) na obou stranách Atlantiku a nažhaví návštěvníky Meet Factory. I kvůli nim platí věkové omezení a vstup striktně od 15ti let.

O půlnoci se mikrofonu ujme americká hip hopová legenda, která se tou dobou bude pohybovat kolem Prahy a tuto akci si zvolila pro oslavu svého dvacátého výročí.

„Fanoušci hip hopu už v tento moment mají dost indícií, aby kapelu indentifikovali. První tři z nich, kteří napíší správný tip na oficiální profil Prague City Festivalu na facebooku, získají dva volné vstupy. Výherce zveřejníme 15. dubna tamtéž,“ dodává Borek Jiřík.

Vstupenky na Prague City Festival – The Night of Indypendence jsou k dispozici v síti Ticketportal za Kč 290,–.

Více se dozvíte na:

www.ticketportal.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.