Lakeside X natočili nový klip, tentokrát k filmu

Lakeside X natočili videoklip k filmu Zneužívaný od režisérky Ivanny Benešové. Režisérka si jejich skladbu Last Day Of The World z nového alba City Of Red Lights vybrala pro svůj celovečerní debut, který bude na podzim uveden do kin.

Když koncem listopadu Lakeside X vydávali album City Of Red Lights, ani ve snu by nikoho nenapadlo, že právě k jedné z nejpomalejších písní by mohl vzniknout videoklip. A přece se tak stalo. Na začátku roku oslovila kapelu režisérka Ivanna Benešová, zda by mohla použít skladbu Last Day Of The World do svého celovečerního debutu. Kapela souhlasila, a jako výsledek vzájemné spolupráce vznikl také videoklip. Ten je, podobně jako film, v mnoha pasážích až nezvykle naturalistický.

Dokumentární film, k němuž se skladba i klip vztahuje, nese příznačný název Zneužívaný, a jeho hlavní postavou je třicetiletý Filip Z., který byl v dětství týraný a sexuálně zneužívaný vlastní matkou.

Natáčení klipu probíhalo v odlehlé části Prahy nedaleko Palmovky. Zpěvák kapely, podobně jako malý chlapec ve filmu, byl nucen držet na předpažených rukou cihlu. „Zpívat několikrát celou skladbu a přitom držet na předpažených rukou několikakilovou cihlu nebylo opravdu nic snadného. Ale tohle byl teprve začátek, to nejhorší mě totiž teprve čekalo,“ vzpomíná na natáčení klipu zpěvák Lakeside X Janne Marvannen. Podobně jako malý chlapec ve filmu byl i on bičován lany, svazován do kozelce, škrcen nebo násilím opíjen vínem. „Bylo pro nás těžké mlátit Janneho přes záda, zvlášť když jsme neměli nic ošidit. Nakonec nás to ale bavilo. Janne to naštěstí bral také s humorem i když to v záběrech není vidět. Po dlouhé době jsme pracovali s novým režisérem a s výsledkem jsme spokojeni“ říká s úsměvem spoluhráč na klávesy Robert Broj.

Nejbližší koncert Lakeside X se uskuteční 30. června v pražském klubu Roxy, kde zahrají jako hosté švédské elektronické kapely Covenant. Jejich muzika na třetím albu City Of Red Lights je plná sexu, hledání a vypouštění démonů. Je temným příběhem z města červených luceren a závěsů, příběhem z mezisvěta mezi životem a smrtí. Jakoby Frank Miller napsal další díl Vrány a režíroval ho David Lynch

Více informací:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.