Žlutomodrá je dobrá pro Paraple

  • Žlutomodrá je dobrá pro Paraple Fotogalerie (4)
    • 25.06.2009
    • Tisk

    V sobotu 27. června od 12:00 do 24:00 se v Křižanovicích u Chrudimi uskuteční velká benefiční akce Žlutomodrý den Berry pro Centrum Paraple. Pro děti i dospělé všech věkových kategorií vystoupí Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Pavel Nový, Chinaski, Tomáš Klus, Ready Kirken, Děda Mládek Ilegal Band, Leona Machálková, Zlatý Voči, Jakub Smolík, Punc, fotbalový tým Amfory a další.

    Sdílejte článek:

 
Centrum Paraple zná určitě každý. Otevřel ho Svaz paraplegiků s pomocí pana Zdeňka Svěráka v roce 1994. Plný provoz byl zahájen po rozsáhlé rekonstrukci v únoru 2001.
Poznámka Zdeňka Svěráka:
„Centrum Paraple bylo postaveno z dobré vůle tisíců lidí. A ta dobrá vůle jako by se v tom domě akumulovala a teď vyzařuje z jeho stěn. Vejdu a v přízemí vidím dvě dívky, které učí kluka přesunout se z vozíku na postel a zpět. Kromě potu a soustředění zaznamenávám kupodivu i humor a úsměv. Proč ale říkám kupodivu, když legrace a vlídnost jsou tu předními rehabilitačními experty. O patro výš v prosklených prostorách telefonují, faxují a všelijak počítačují vozíčkáři i "choďáci“. Na tuto adresu se sbíhají žádosti o pomoc ve starostech, jaké mají všichni s poraněnou míchou. Mám na té adrese pocit prosté a samozřejmé užitečnosti. Přeju si,aby dobrá vůle ze zdí našeho domu nevyprchala. Přeju si, aby to byla dobrá adresa."
Sobotní benefiční akce je zakončením dlouhodobého projektu Žlutomodrý rok Berry. V 78 prodejnách s elektronikou ve východočeském a středočeském kraji byly umístěny zapečetěné pokladničky, do kterých byly vybírány prostředky pro Centrum Paraple. Sbírka v červnu 2009 končí a vyvrcholí dne 27. června v Křižanovicích u Chrudimi akcí Žlutomodrý den Berry.
Pro děti je připravena hodina zpěvu pánů Zdeňka SvěrákaaJaroslava Uhlíře a mnoho atrakcí – historický šerm, pohádkový les, dětské malování a tetování, skákací hrad. Proběhne fotbalový zápas týmu Amfora a autogramiáda hokejistů HC Moeler Pardubice. Vystoupí Chinaski, Děda Mládek Ilegal Band, Tomáš Klus, Ready Kirken, Leona Machálková, Zlatý Voči, Jakub Smolík, Berry rock, Punc. Moderovat bude Pavel Nový.
Paraple získá výtěžek sbírky a výtěžek ze vstupného v plné výši. Využije ho na pomoc vozíčkářům po poranění míchy a na přístavbu budovy Centra Paraple.
Konto Paraple je účelové konto založené Svazem paraplegiků v roce 1994. Veškeré finanční prostředky darované na konto jsou využívány na činnost Centra Paraple ve prospěch lidí ochrnutých po poranění míchy. Všem, kteří nás prostřednictvím příspěvku na Konto Paraple podpořili, děkujeme.Využití finančních prostředků konta kontroluje správní rada Konta Paraple vedená Zdeňkem Svěrákem. Číslo účtu: 10006–18831021/0100, KB Praha 1.
Vstupné: 100 Kč dospělí, 50 Kč děti do 140 cm.
Více informací: www.zlutomodryden.eberry.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze