Do Prahy míří vůbec porvé jamajští dancehalloví T.O.K.

Pražský Lucerna Music Bar už v minulosti rozvibroval nejeden reggae koncert. A tento měsíc se laťka zase o kousek posune a to v podobě řádné nálože současného jamajského dancehallu T.O.K.

Ti patří do první ligy a jejich show návštěvníky vždycky dostanou do varu. Headlineři mnoha světových festivalů, které si zvou do duetů nebo studia třeba i Shaggy, Beenie Man, Mr. Vegas, Wyclef Jean nebo třeba Pitbull, se těší na svou pražskou premiéru.

Příběh T.O.K. začal už na střední škole, když se kámoši Xavier „Flexx“ Davidson, Alistaire „Alex“ Mc Calla, Craig „Craigy T“ Thompson a Roshaun „Bay-C“ Clarke rozhodli, že vytvoří vokální kvartet. Začali společně zkoušet a šlápli společně na plyn. Tehdy na začátku 90. let byli na americké poloukouli hodně populární Boyz II Men, a tak si od nich vypůjčili první písničky.

Pro T.O.K. to ale byl jen odrazový můstek k vlastní tvorbě. „Prošli jsme evolucí… Nebyli bychom upřímní sami k sobě, kdybychom dělali čisté r&b a snažili se psát písničky jako oni. Jsme Jamajčani, a to se postupně muselo odrazit i v naší muzice…”

Kluci se brzy do hudby ponořili tak naplno, že vedle randění a školy už nezbyl vůbec žádný čas po evropsku pochybovat o nejisté kariéře hudebního umělce. Hodiny zpěvu, školní koncerty, sem tam večerní hostování u místního soundsystému a vystoupení po hotelech – to byl tehdy život a první praxe T.O.K..

„Byla to velká zkušenost, protože v hotelích najdete úplně jiný publikum,“ vypráví zpětně Flexx a Bay-C k tomu dodává: „Vybočovali jsme z normálu. Ostatní skupiny zpívaly co nejvíc podle originálů, ale my jsme pořád zkoušeli něco trochu jiného. Od začátku jsme se snažili do toho dávat něco ze sebe.“ „Teď, když jsme došli až sem, chodíme do hotelů jen přespat,“ směje se dnes Flexx.

T.O.K. si brzy vytvořili vlastní specificky jamajský zvuk, ve kterém se r&b vokály potkávají s maximálně našláplým dancehallem. Od začátku kladli velký důraz na kvalitu svých tracků i výběr instrumentálek. Bay-C z T.O.K. na toto téma řekl: „My trendy nenásledujeme, my je vytváříme!“ A právě melodická originalita a pečlivost ve výběru toho nejlepšího jsou esencí T.O.K.

Od té doby urazili dlouhou cestu a platí dnes za jedny z nejenergičtějších interpretů současné jamajské scény. Bez přehánění se stali ikonami nové jamajské generace, které nejen zpívají, ale také produkují a pomáhají dalším umělcům. Do dnešního dne za sebou T.O.K. mají tři velká alba, která byla distribuována po celém světě. Vedle toho ale kluci nahráli stovky singlů, které vyšly buď na vinylu nebo dnes převážně digitálně.

Máte-li chuť na ten nejsoučasnější party vibe Jamajky, pražská premiéra T.O.K. 27. dubna v Lucerna Music Baru, je nejlepší příležitostí to zažít naživo.

Předprodej už probíhá ve všech sítích za Kč 350,– + poplatky.

Klub otvírá klasicky ve 20:00 hodin a warm-up i následnou afterparty mají na starosti domácí DJs BabylonRocker, Roccaflex Crew a jejich hosté.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.