Britská komedie se vrací k začátkům U2

  • Britská komedie se vrací k začátkům U2 Fotogalerie (5)
    • 05.04.2011
    • Tisk

    Nový britský film Killing Bono (Jak zabít Bona) je komedií o dvou rockových kapelách, které …

    Sdílejte článek:

Nový britský film Killing Bono (Jak zabít Bona) je komedií o dvou rockových kapelách, které založili spolužáci z dublinské střední školy. Jedna dobyla svět jako U2 a druhá skončila na smetišti rockových dějin.

Komedie, kterou od pátku promítají britská kina, vychází z autobiografické knížky hudebního kritika Neila McCormicka. Ten byl spolužákem Paula Hewsona, který později začal používat pseudonym Bono. McCormick s bratrem Ivanem založil konkurenční skupinu Shook Up!, která ale nikdy neprorazila a hrála jen nějakou dobu po barech, zatímco U2 se rychle prosadili nejdřív doma v Irsku a pak po celém světě.

McCormickova skupina je ve filmu neúspěšná kvůli souhře náhod i kvůli tomu, že on sám udělal sérii hloupých rozhodnutí. K těm patřilo i odmítnutí Bonovy nabídky, aby Shook Up! hráli jako předkapela na koncertě U2. Stejně tak ve filmu neřekl bratrovi a schopnému kytaristovi Ivanovi, že mu Bono nabídl místo ve své kapele, která se ještě jmenovala The Hype.

Předchůdce U2 založil doma v kuchyni Larry Mullen, který jako teenager vyvěsil ve škole inzerát, že hledá členy skupiny, protože dostal nové bicí. Prvních zkoušek budoucích U2 se účastnil i Ivan McCormick.

Neil McCormick nakonec neskončil tak špatně. Je hudebním kritikem pro list The Daily Telegraph a o svých pokusech prorazit ve světě rocku vydal v roce 2003 autobiografii.

Podle něj první část filmu Killing Bono do velké míry odpovídá tomu, jak obě kapely vznikaly, ale pak se od skutečnosti odklání a přidává vlastní zápletky.

McCormick tedy nikdy ve skutečnosti nevytáhl na Pula Hewsona (Bona) pistoli. Připouští ale, že udělal spoustu chyb, které pramenily hlavně z přehnaných ambicí a z toho, že až moc věřil lidem v showbyznysu. Jeho kniha prý měla být i satirou na poměry v zábavním průmyslu.

Ve filmu ho hraje Ben Barnes, zatím známý hlavně jako princ Caspian z filmů o Narnii, jeho spolužáka a pozdějšího Bona Martin McCann.

Film měl poměrně smíšené kritiky.

Tento týden také vyšel soundtrack k filmu. U2 souhlasili s tím, aby se na něm objevila dosud nevydaná skladba od The Hype „Street Mission“, stejně jako hit U2 „I Still Haven't Found What I'm Looking For“.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.