Čerstvé informace o O2 Sázavafest Battle

  • Čerstvé informace o O2 Sázavafest Battle Fotogalerie (9)
    • 24.06.2009
    • Tisk

    Už v sobotu 27. června vypukne s otevřením areálu ve 13 hodin hudební bitva v přírodním amfiteátru na Konopišti. Na dvou scénách se tam uskuteční již pátý ročníku festivalu O2 Sázavafest Battle.

    Sdílejte článek:

 
V přírodním amfiteátru na Konopišti se na dvou scénách uskuteční již pátý ročníku festivalu O2 Sázavafest Battle, který je zároveň hudební soutěží. Do té se letos přihlásilo bezmála 200 kapel.
*„Vzhledem k zájmu soutěžních kapel i diváků se O2 Sázavafest Battle rozrůstá. Letos začne program už ve dvě hodiny odpoledne koncertem Marka Ztraceného na hlavní stagi,“*řekl za festival Pavel Kloupar.
V původním line-upu byl zahrnut i koncert Ewy Farne, který pořadatelé ruší z důvodu podpory úspěchů české zpěvačky v Polsku. Mezi dalšími účinkujícími kromě šesti soutěžních kapel však jsou i nadále mladí hudebníci ze skupiny Prague Ska Conspiracy, která získala žánrovou cenu Anděl za reggae, ska, worldmusic a převálcovali taková jména jako Sto Zvířat, Švihadlo nebo United Flavour. Dalšími hvězdami festivalu budou prudce stoupajícíUDG, ale také legendární česká kapela Mňága a Žďorp nebo Lakesid****e X a Keks. Koncert Ewy Farne s novou kapelou si budou moci její fanoušci užít na letním O2 Sázavafestu 1. srpna.
„Ewa vydala v únoru tohoto roku v Polsku druhé sólové album. V návaznosti na to ji vydavatelská společnost Universal Music Poland přihlásila do největší a nejprestižnější hudební soutěže v Polsku Sopoty Top Trendy 2009. Rádi bychom tímto velice poděkovali vedení O2 Sázavafestu, že Ewě umožnilo využít šance v Sopotech a podporuje ji,“ uvedla manažerka zpěvačky Michaela Kocourová.
Z téměř 700 mp3 nahrávek od 190 kapelpřih­lášených do soutěže O2 Sázavafest Battle vybrala odborná porota indie-rockovou skupinuAgave 9, elektronickou skupinu Cosmic Crew, screamo-rockovou skupinu Evelynne, R'n'B-popovou partu Charomeliroo, folkaře Piosenkia R'n'B-bluesovou kapelu Kulturní úderka. „Poslední jmenovaní do finále postupují jako náhradníci za slovenskou ska kapelu Fuera Fondo, která ze soutěže vzhledem k nedostupnosti některých členů v termínu finálového kola odstoupila,“ dodal dramaturg festivalu na Konopišti.
Vstupné na O2 Sázavafest Battle v současnosti činí 230 korun předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream, na místě lístek vyjde o 70 korun dráž.

Více informací na www.sazavafest.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.