Festival Hradologie 2009

  • Festival Hradologie 2009 Fotogalerie (10)
    • 20.06.2009
    • Tisk

    Nová festivalová série Hradologie 2009 má ambici nejen založit novou tradici atraktivní multižánrové akce, ale zároveň i popularizovat jednotlivé vybrané hrady a zámky mezi širokou veřejností. Zastavení první: hrad Veveří. Datum konání: sobota 20. června. Start: 20:00.

    Sdílejte článek:

 
Hradologie 2009je nultým ročníkem hudebního festivalu, který se bude konat v průběhu léta na vybraných hradech a zámcích, mezi kterými nechybí významné perly historické architektury Pernštejn, Valticenebo Ve­veří. Vybrané soboty v období od 20. června do 29. srpna se putovní festival přesune na území jednoho ze zmíněných hradů.
Zatímco v Čechách se už řadu let realizuje putovní kulturní festival České hrady, moravské památky se musely zatím bez podobné atrakce obejít. To se od letošního roku změní. Nová festivalová série Hradologie 2009, která bude mít celkem pět zastávek, chce nabídnout pestrou dramaturgii v prostředí těch nejznámějších historických skvostů Jižní Moravy. První koncerty rozezní už tuto sobotu 20. června areál brněnského hradu Veveří.
Návštěvníci festivalových koncertů se kromě skvělé hudby mohou pochopitelně těšit i na širokou nabídku občerstvení a možnost spojit návštěvu festivalu s prohlídkou zámku či hradu.
Festival Hradologie garantují rovněž kasteláni jednotlivých hradů a zámků. Vstupné je stanoveno na symbolickou stokorunu. Jednotlivé hrady budou rovněž pořádat sbírku na opravy objektů, na jejichž půdě se festival koná.

20. června – hrad Veveří
Felix Slováček Big Band, Roman Dragoun and His Angels, Lili Marlene, Ali's Band

11. července – zámek Valtice
Buty, Milan Svoboda Quartet, Ivan Hlas Trio, Lili Marlene, Plum jam blues, Docuku

25. července – hrad Pernštejn
Lili Marlene, Felix Slováček Swing Band, Elena Suchánková, Neřež, Ali's Band

22. srpna – historický pivovar Dalešice
Ivan Hlas Trio, Felix Slováček Swing Band, Plum jam blues, Ali's Band, Elena Suchánková, Lili Marlene

29. srpna – hrad Veveří
Jana Kirschner, Buty, Lili Marlene, Ivan Hlas Trio, Felix Slováček Big Band, T4 a Roman Dragoun

Vstupné: 100 Kč.
Více informacínajdete na www.hradologie.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.