Dnešní koncert pro Japonsko podpoří i Dominik Hašek

  • Dnešní koncert pro Japonsko podpoří i Dominik Hašek Fotogalerie (7)
    • 29.03.2011
    • Tisk

    Významné osobnosti české kultury, sportu a společenského života podpoří na benefičním Koncertu …

    Sdílejte článek:

Významné osobnosti české kultury, sportu a společenského života podpoří na benefičním Koncertu pro Japonsko už dnes ve velkém sále pražské Lucerny snahu obyvatel Japonska i mezinárodních organizací při odstraňování následků nedávné katastrofy.

Kromě kapel Vypsaná fiXa, Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci a uskupení Papaya Paranoia v čele s japonskou rockerkou Yumiko Ishijima, vystoupí i celá řada známých osobností.

Na Japonsko a jeho obyvatele vzpomenou např. česká olympionička Věra Čáslavská, legendární brankář a „zlatý hoch z Nagana“ Dominik Hašek nebo fotbalista Pavel Horváth, který před pár lety bavil fanoušky japonského klubu Vissel Kóbe.

Všichni aktéři večera vystupují bez nároku na honorář a všichni k Japonsku získali díky svým dlouho i krátkodobým pobytům silné pouto.

Právě vřelý vztah k Japonsku bude prezentován i prostřednictvím projekcí krátkých filmů a vzpomínek zmíněných osobností a kapel. Představí i samotnou zemi s jejími přírodními krásami, kulturními unikáty i výlučnou a obdivuhodnou mentalitou Japonců.

Program začíná už v 18 hodin a potrvá až do půlnoci.

Celý výtěžek z Koncertu pro Japonsko poputuje na fond Česko – japonské společnosti, který ho použije hlavně na obnovu poničených míst nebo ozdravné pobyty mimo jiné i v České republice.

Vstupenky přímo na místě vyjdou na Kč 250,–.

O výlučné japonské mentalitě svědčí nejen hrdinské příběhy, kdy je pro mladé japonské studenty běžné nasazovat život za starší spoluobčany, ale také jejich přístup při řešení nastalé nelehké situace. Pořádající Česko-japonská společnost a agentura Ameba Production proto vyjdou vstříc zcela konkrétním požadavkům samotných Japonců, kteří systematicky popisují své potřeby a požadavky vůči státům i organizacím ochotným pomoci.

Z fondu Česko-japonské společnosti byly například hrazeny ozdravné pobyty obětí přírodních katastrof v Japonsku v posledních dvaceti letech nebo stavba konkrétních objektů ve zdecimovaných oblastech – například škol.

„I když Japonsko působí velmi hrdě, benefiční Koncert pro Japonsko pro ně bude mít obrovský význam – a to nejen symbolický. Informace o koncertu a záběry z něj poběží na všech významných japonských televizích. Věříme proto, že Češi, kteří mají k Japonsku a Japoncům blízko, přijdou v co nejhojnějším počtu,“ říkají ve shodě Robin Šóen Heřman z Česko-japonské společnosti a Michal Thomes z Ameba Production.

Veškeré další informace najdete na stránkách akce www.koncertprojaponsko.cz

Vypsaná fiXa – Mažoretka

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze