Hip Hop kemp letos láká na Phi Life Cypher nebo Prago Union

  • Hip Hop kemp  letos láká na Phi Life Cypher nebo Prago Union Fotogalerie (7)
    • 29.03.2011
    • Tisk

    Britská formace Phi Life Cypher, jedna z nejúspěšnějších tuzemských rapových uskupení Prago …

    Sdílejte článek:

Britská formace Phi Life Cypher, jedna z nejúspěšnějších tuzemských rapových uskupení Prago Union a legendární Manželé jsou prvními oznámenými vystupujícími na festivalu Hip Hop Kemp.

Jeho jubilejní 10. ročník se uskuteční od 18. do 20. srpna v prostorách Festivalparku v Hradci Králové.

Hip Hop Kemp u příležitosti desátých narozenin svoji historii patřičně připomene, ale i tak se dívá především dopředu a nejen přes rameno,“ uvedl za pořadatele Martin Boltík. Dodal, že každý z následujících deseti týdnů oznámí pořadatelé jména dalších účastníků akce.

Phi Life Cypher svou účastí připomenou začátky Hip Hop Kempu, kterého se zúčastnili v letech 2002 a 2003.

Trojice Si-Philly, Life a dýdžej Nappa Českou republiku navštívila už několikrát. Poprvé v roce 1999 při společném koncertu s další britskou legendou, dýdžejem Vadimem. Jejich energickou show měli fanoušci možnost vidět při koncertu kultovních Public Enemy v Praze, kde jim Phi Life Cypher dělali předskokany, nebo na festivalu Urban Rapublic 2005.

Skupina Prago Union letos splnila roli favorita žánrových cen Anděl 2010, když vyhrála v kategorii hip-hop & r'n'b. Nominaci od hudebních odborníků získala za album Dezorient express.

Skupinu Manželé proslavilo album Je to vono, jedna ze zásadních nahrávek tuzemské hudební scény 80. let. Údajně první nahrávka českého hip hopu vznikala v období let 1984 až 1985 v obýváku na pražském sídlišti Jižní Město.

Královéhradecký Hip Hop Kemp loni přilákal přes 10 tisíc příznivců hiphopové kultury.

První ročník festivalu se v roce 2002 odehrál v Pardubicích. Po dvou letech ale organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a festival se stěhoval znovu – na hradecké letiště.

Podrobné informace hledejte na www.hiphopkemp.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz