Rocker Ivan Král se vrací do Čech s novým koncertním programem

  • Rocker Ivan Král se vrací do Čech s novým koncertním programem
    • 26.03.2011
    • Tisk

    Hudební producent Desky dvacetiletí se vrací s novým koncertním programem do Čech.

    Sdílejte článek:

Hudební producent Desky dvacetiletí se vrací s novým koncertním programem do Čech.

Rocker s českými kořeny a světovým věhlasem Ivan Kral odešel se svými rodiči do Spojených států ve druhé polovině 60. let a stal se členem legendární hudební skupiny Patti Smith Group. Vedle spolupráce s Patti Smith a po jejím odchodu z hudební scény spolupracoval Ivan s Iggy Popem, Brucem Springsteenem a dalšími. Jeho písně dodnes hrají U2 či David Bowie. Je až k neuvěření jak mohl český umělec ovlivnit jména takového formátu. Dokazuje to však mnoho poklon složených přímo Ivanovi, které zazněly i v dokumentu České televize „Dancing Barefoot“. Bono (U2): „Když jsme poznali Ivana, poznali jsme velkého umělce. Bylo to nové hudební prozření. Hned jsme mu museli říci, jak nás jeho tvorba ovlivnila.“

V devadesátých letech se Ivan začal vracet do rodných Čech, kde je vyhledávaným producentem a koncertním umělcem. Vydal zde pět sólových alb, dvojalbum Best Of a produkoval řadu alb českých interpretů, mezi které patří například Aneta Langerová nebo Mňága a Žďorp. Nejznámější deskou, kterou produkoval, je patrně album skupiny Lucie Černý kočky, mokrý žáby. Tato deska byla nedávno oceněna českými akademiky jako Nejlepší deska dvacetiletí.

V roce 1995 Ivan Kral vydal v Čechách své první sólové album Nostalgia s hitem Winner Takes All. Ivan nyní žije v USA, nicméně v Čechách občas vystupuje a nahrává desky.

Koncert v klubu ROXY 3.5.2011 začíná ve 20.00 hod. a vstupenky můžete zakoupit v pokladně klubu nebo v předprodejích na adresách www.ticketstream.cz a www.ticketportal.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.