Do Prahy míří luxusní cadillac a další memorabilie Elvise Presleyho

  • Do Prahy míří luxusní cadillac a další memorabilie Elvise Presleyho Fotogalerie (18)
    • 25.03.2011
    • Tisk

    Šestimetrový cadillac Elvise Presleyho s poznávací značkou pozlacenou čtrnáctikarátovým zlatem …

    Sdílejte článek:

Šestimetrový cadillac Elvise Presleyho s poznávací značkou pozlacenou čtrnáctikarátovým zlatem, jeho kytaru, oblečení, šperky, nábytek z jeho domu a řadu dalších předmětů z pozůstalosti „krále rokenrolu“ zdarma vystaví od 29. dubna do 8. května obchodní centrum Šestka v Praze.

Výstava je putovní. Už ji tak mohli zhlédnout fanoušci Elvise Presleyho třeba v Německu nebo na Slovensku.

Kromě největších lákadel jednu z největších legend světové populární hudby připomene i řada filmových plakátů. Z informačních tabulí se pak dozvíte, kde v tom kterém oblečení Presley vystupoval a jak ke konkrétním věcem přišel.

Většina z pěti desítek vystavených předmětů pochází z muzea Elvise Presleyho, které sídlí v Memphisu v domě, kde slavný zpěvák žil. Některé věci jsou půjčené ze soukromých sbírek lidí, kteří je vydražili v aukcích.

Vystavené předměty mají obrovskou cenu, jen u auta se odhaduje až na 30 milionů korun. Celá výstava je pojištěná na 100 milionů korun. Exponáty bude hlídat bezpečnostní agentura. K zahájení výstavy její organizátoři uspořádají koncert, na kterém Elvisovy hity zahraje revivalová kapela a zazpívá jeho český dvojník.

Král rokenrolu Elvis Presley se narodil 8. ledna 1935. Je vnímán jako zbožňovaná ikona, ale i člověk, kterého sežehla sláva. Skvělý interpret, který dokázal zazpívat prakticky cokoli – někdy i špatné písně. Stejně tak natáčet filmy pochybné úrovně.

Jako bílý Jižan s černošským hlasem byl ideálním komerčním i hudebním spojením. Presleyho příjemný baryton s tenorovým zabarvením byl navíc všestranně použitelný a tvárný. Při jeho zpěvu omdlévaly dívky v extázi, na druhou stranu nepůsobil zženštile. Dospělí z něj měli hrůzu a aureola rebela ho provázela celý život.

Poprvé zabodoval písní „That's All Right (Mama)“ v červenci 1954, o dva roky později opanoval americkou hitparádu song „Heartbreak Hotel“. Pak už to šlo jako na drátku: televizní vystoupení, první album a řada hitů – například „Blue Suede Shoes“,„Don't Be Cruel“, „Love Me Tender“ a další.

Po službě v armádě začal Elvis Presley obrovskou popularitu zhodnocovat hlavně na filmovém plátně (do roku 1969 natočil 31 filmů), živě v letech 1961 až 1969 prakticky nevystupoval. Pak se na pódia vrátil a vydal několik singlů.

Zemřel v roce 1977 ve věku 42ti let na selhání srdce, které mu způsobila silná nadváha podpořená konzumací stimulujících prostředků. Po celém světě ale dodnes existuje řada fanoušků, kteří jsou ochotni odpřisáhnout, že král rokenrolu nezemřel a žije kdesi v ústraní.

Elvis Presley – Blue Suede Shoes

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.