"Lady soul" Marie Rottrová vydává výběrovou kolekci hitů

Kompilační album s bezmála sedmdesátkou skladeb připravila v roce, kdy slaví kulaté narozeny, zpěvačka Marie Rottrová. Výběr s názvem Zlatá kolekce 1968/2010 na třech CD přináší skladby od jejích začátků až po současnost.

Na výběrovce jedné z královen domácího popu Marie Rottrové najdete i převzaté zahraniční melodie.

„Mám teď jubilejní rok, jehož součástí jsou výjimečné projekty. Vedle trojcédéčka s průřezem mých písní od 70. let po současnost chystám na podzim turné po velkých halách s krásnými světly a hosty,“ řekla Marie Rottrová. Dodala, že ji doprovodí kapela Flamingo a sboristky.

Výběr písní, který není přísně chronologicky sestaven, si zpěvačka na albu zvolila a poskládala sama. „Bylo to docela snadné. Chtěla jsem, aby tam byly největší hity i méně známé skladby, které jsem chtěla svým příznivcům přiblížit,“ uvedla zpěvačka přezdívaná „ostravská Lady soul“. Zařadila i několik skladeb, na kterých se autorsky podílela. „Když udělám něco za sebe, má to přece jenom větší muzikantskou a textovou vypovídající hodnotu,“ podotkla.

Velké nadšení vyvolalo loňské vystoupení Marie Rottrové v jednom z festivalových stanů na Rock for People, kde jejím hitům aplaudovaly tisíce lidí. Byli mezi nimi příznivci rocku, punku a jiných popu více či méně vzdálených stylů. „Letos nic podobného nechystám, ale budu vystupovat na festivalu Porta v Ústí nad Labem,“ doplnila Rottrová.

Loni v listopadu zpěvačka pokřtila své retrospektivní album Osud mi tě přál s hity otextovanými Jiřinou Fikejzovou. Zároveň převzala zlatou desku za prodej osmi tisíc kusů předloňského alba Stopy, které bylo její první studiovou nahrávkou po osmi letech.

Desky Marie Rottrové se většinou hodně dobře prodávají. Např. za rok 2007 obsadila za prodej více než osmi tisíc šesti set kusů svého tehdy čtyři roky starého alba Všechno nejlepší druhou příčku v cenách Deska roku.

„Je neuvěřitelné, jak se album Všechno nejlepší stále dobře prodává. Na mých koncertech je o něj stále největší zájem, sama to nechápu,“ diví se Rottrová, která vždy měla šťastnou ruku při přebírání zahraničních skladeb. Podle jejích slov je to tím, že si vždy vybírala jen písně, o kterých byla přesvědčená, že jí „sednou“. Z domácích autorů považuje za stěžejní spolupráci s Jaroslavem Wykrentem.

Marie Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v 60. letech minulého století v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři. V 80. letech přesídlila do Prahy.

V poslední době úzce spolupracuje s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem ze skupiny Neřež. Z prvního manželství má dva dospělé syny, oba jsou úspěšnými hudebními skladateli. Jeden z nich, Vít Rotter, je i producentem nového alba Stopy.

Loni byla Marie Rottrová, která během své kariéry nazpívala přes šest stovek písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyjde velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal jen Karel Gott.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze