Muzikanti napříč hudebními žánry zahrají pro Japonsko

  • Muzikanti napříč hudebními žánry zahrají pro Japonsko Fotogalerie (5)
    • 22.03.2011
    • Tisk

    Kromě např. dárcovských esmesek můžete na zmírnění škod, které v Japonsku způsobilo …

    Sdílejte článek:

Kromě např. dárcovských esmesek můžete na zmírnění škod, které v Japonsku způsobilo zemětřesení a vlna cunami, přispět také návštěvou řady koncertů. Na následující dny jich je naplánovaných hned několik.

V neděli se v Obecním domě bude konat charitativní koncert pražských symfoniků a v Lucerně příští úterý zahrají bez nároku na honorář kapely Vypsaná fixa, Sunshine a Psí vojáci.

Někteří pořadatelé koncertů spolupracují s humanitárními organizacemi, kterým předají výtěžek. Třeba výtěžek z koncertu v Městském divadle Kladno, kde vystoupí skupiny Gladly SW, All Right Band, Amistars Swing Quartet, Kupa a New Rebels, se do Japonska dostanou přes Český červený kříž.

Koncert v Lucerně spolupořádá Česko-japonská společnost, která peníze předá japonským partnerům podle jejich potřeb. Peníze ze vstupného vybraného při koncertu pražských symfoniků bude přes japonské velvyslanectví předáno tamnímu červenému kříži. Symfonikové zahrají pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Kouta symfonické básně Vyšehrad, Vltava a Šárka z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany a Symfonii č. 9 zvanou Z nového světa od Antonína Dvořáka.

S Armádou spásy spolupracuje Český chlapecký sbor z Hradce Králové, který vybrané peníze předá na koncertě 20. dubna v hradeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie. "Se sbírkami a charitativními akcemi se roztrhl pytel. Proto jsme nechtěli zakládat vlastní sbírku, ale prostřednictvím našich koncertů oslovit diváky, kteří by byť i sebemenším darem přispěli na konto některé z již existujících seriózních sbírek na pomoc Japonsku, " uvedl zřizovatel sboru Vladimír Kalina.

Koncert pro Japonsko připravuje také Česká filharmonie. Přesný termín ani program ale zatím nemá. Filharmonici byli ještě minulý týden přímo v Japonsku. Někteří z nich se do Česka vrátili vojenským leteckým speciálem, zbytek později běžným linkovým spojem.

O uspořádání charitativního představení uvažuje i Národní divadlo, konkrétně Nová scéna.

Benefici pro Japonsko uspořádala v neděli Národní galerie v paláci Kinských, kde je stálá expozice starého umění včetně japonského. Výtěžek z dobrovolného vstupného by měl jít lidem postiženým zemětřesením v Japonsku přes organizaci ADRA. Do paláce Kinských na japonský den přišlo přes tisíc lidí. Přesnou výši výtěžku bude ADRA znát zítra, kdy bude otevírat kasičky.

Sunshine – Victim Is Another Name For Lover

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.