Desetiletý Inkubátor se loučil na vysoké úrovni

  • Desetiletý Inkubátor se loučil na vysoké úrovni Fotogalerie (7)
    • 16.06.2009
    • Tisk

    Rovných deset let existence oslavil v sobotu festival Inkubátor, který vznikl v Havířově, aby podpořil zdejší hudební dění. Spolu s ním oslavila desetiletí existence i dvojice Slonina-Slowik, která již po deset let spolupracuje na pořádání kulturních akcí a již po několik let provozuje produkční agenturu Viking agency.

    Sdílejte článek:

Dvojnásobná oslava měla však i trpkou příchuť – festival Inkubátor totiž zřejmě, stejně jako řada jeho předchůdců, skončí kvůli problémům se získáváním financí na jeho organizaci.

„*Neradi se k tomuto stále vyjadřujeme, i když jsme na to stále dotazováni. Opravdu je v tomto regionu stále náročnější shánět finance na zajištění akce a tak po deseti letech zřejmě festival zanikne. O to více nás překvapila nezávislá iniciativa našich fanoušků, kteří sbírají podpisy za zachování festivalu a dokonce vznikla emailová adresa, na kterou mají fanoušci napsat, aby akci podpořili. Nám ale nehrozí nějaký zákaz, jde o svobodné rozhodnutí pořadatelů založené jen na ekonomické situaci v regionu, která podobným akcím bohužel nenahrává. Končíme z ekonomických, nikoliv z nějakých politických důvodů. Nejsme již dále schopni zajistit dostatek finančních prostředků na solidní festival a než bychom jeho kvalitu a úroveň rok od roku snižovali, zvali menší a menší hvězdy a šetřili na každém kroku, raději odejdeme se vztyčenou hlavou a po úspěšné akci,*“ dodávají Vikingové s tím, že pokud by se jim podařilo sehnat nějakého významného a silného partnera, rozhodně by rádi uspořádali i další ročníky této hudební akce. A že se opravdu dá hovořit o akci úspěšné dokládá i právě skončený desátý ročník.

Na dva tisíce návštěvníků vidělo sedmnáct účinkujících, vstupenky mohli zakoupit už od stokoruny a program probíhal na dvou scénách navíc obohacen o atraktivní Radegast adrenalin park, či setkání sprejerů United Colours Graffiti jam. Hlavními hvězdami akce pak nebyl nikdo jiný, než David Koller, Marek Ztracený, Zdeněk Izer, Sunshine, Airfare, či punková legendaBuřinky I­II.

„*Pokusili jsme se poskládat festival tak, jak jsme jej komponovali prapůvodně – tedy dát velký prostor havířovským kapelám, skvělým a nadějným kapelám z vyhledávacích soutěží, těm nejlepším českým revivalům a samozřejmě přizvat velké hvězdy. A povedlo se! Lidé tuto skladbu programu ocenili a podle jejich reakcí na místě i v mejlech po akci si myslíme, že se dobře bavili. My jsme si každopádně oslavu užili naprosto parádně,“* přiznávají pořadatelé.

Kdo nestihl navštívit festival, může si udělat obrázek a načerpat trochu atmosféry festivalu z fotogalerie na stránkách www.festivalinkubator.cz.

 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.