Goodfellas právě přivezli debutovou desku ze Spojených států

  • Goodfellas právě přivezli debutovou desku ze Spojených států Fotogalerie (4)
    • 20.03.2011
    • Tisk

    Akustická rocková kapela Goodfellas se právě vrací z Kalifornie, kde v lednu nahrála debutové…

    Sdílejte článek:

Akustická rocková kapela Goodfellas se právě vrací z Kalifornie, kde v lednu nahrála debutové album Robbery Blues. Svůj typický akustický zvuk a přímočaré rokenrolové songy tam svěřila americkému producentovi Chrisovi DiBenedittovi. „Zvuk, který jsme si z Kalifornie přivezli, bychom v Česku jen těžko hledali. Viděli jsme, jak vzniká přímočarost a suverenita amerických kapel!“, pochvalují si Goodfellas spolupráci.

Známý americký producent Chris DiBeneditto se o vynikající zvuk postaral ve studiu Philadelphonic v kalifornském Sacramentu. Dříve produkoval například desky projektu G Love & Special Sauce, kapely Slightly Stoopid, a spolupracoval i se světoznámým písničkářem Jackem Johnsonem. „Nahrávali jsme tam, kde vznikly nejoblíbenější a nejvzácnější desky z našich sbírek. To je splněný sen!“, dodávají Goodfellas.

Deska v Česku vychází v březnu 2011 u vydava­telství Indies MG. Vzápětí vyjedou Goodfellas za fanoušky do českých klubů. Jarní turné ROBBERY TOUR 2011 pak pokračuje i po střední Evropě, kam se Goodfellas vrací za hudebními přáteli. Mezi jinými přivezou do Čech vynikající vídeňské duo My Name Is Music. Objev rakouské indie scény je doprovodí na několika místech ČR a především v Rakousku. Výhledově Goodfellas chystají i návrat na místo vzniku alba: „Koncertní turné ve Spojených státech je naším cílem pro další roky. Zatím o tom jednáme, ale obrysy jsou určitě reálné už teď.“ CD bude k dostání v dobrých obchodech, a taky přes webové stránky vydavatelství a na koncertech kapely.

Producent DiBeneditto pracuje s kapelou Goodfellas na podobě skladeb už od léta 2010, kdy se na spolupráci dohodli přes internet. K definitivní realizaci desky pak přispěla i neuvěřitelná kuriózní náhoda, která svedla kapelu dohromady se současným hlavním partnerem. „Na desku jsme samozřejmě potřebovali dost finančních prostředků. V zápalu věci jsem dokonce vsadil své úspory v kasínu,“ říká kytarista kapely. Peníze sice prohrál, ale seznámil se při té příležitosti s majitelem loterijní společnosti Milutinem Peričem, který se ukázal být velkým fanouškem hudby a kulturním mecenášem. Ten vyslechl plány kapely, zhodnotil její úspěchy a rozhodl se nejen kytaristovi prohranou částku vrátit, ale navíc podpořit nahrávání v zámoří.

Kapela Goodfellas vznikla v roce 2007 v Karlových Varech a od té doby odehrála přes 200 koncertů po celé ČR i střední Evropě. Loni vystoupila na čtyřech desítkách letních festivalů včetně Rock For People, Sázavafestu a Colours of Ostrava. Z dosavadní diskografie kapely stojí za pozornost zejména EP Sweet and Lowdown z roku 2009. K němu odjeli Goodfellas rozsáhlé vlastní turné i společné turné s kapelou 100°C. Deska loni vyšla v reedici s několika bonusy jako příloha časopisu Rock&Pop. Skladby z ní hraje řada českých rádií, videoklip No You Around vysílala ČT, Óčko i další televize.

Více info:

www.bandzone.cz/goodfellas

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze