Pohoda, zábava, hudba...to je Přeštěnice fest

  • Pohoda, zábava, hudba...to je Přeštěnice fest Fotogalerie (7)
    • 18.06.2009
    • Tisk

    Open Air Musicfest Přeštěnice se během devíti let existence stal festivalou stálicí nejen v jižních Čechách, ale v celé České republice. Jeho pozici letos potvrdí hlavní hvězda festivalu – finská kapela The Rasmus, která na festivalu vystoupí v sobotu 11. července.

    Sdílejte článek:

Hranice a možnosti pohodového Open Air Musicfestu Přeštěnice se každým rokem rozšiřují a zvětšují. Tuto expanzi potvrzuje festival i letos díky skvělému programu, který nabídne svým návštěvníkům ve dnech 9. –11. července v jižních Čechách nedaleko města Milevsko.

Ve festivalovém line-upu se kromě našich předních kapel objevují zvučná jména hudebních scén našich sousedů i scén vzdálenějších evropských států. Příkladem takové kapely je rockově magická formace The Rasmus. Ta bude mít na festival sice delší cestu, o to větší ale sklidí ovace od svých českých fanoušků. Ve Finsku se The Rasmus dají považovat za opravdovou špičku koncertních podií. Od vydání úspěšného alba Dead Letters v roce 2003 a po vypuštění jednoho z nejznámějších singlů vůbec – In The Shadows – začali The Rasmus koncertovat po celém světě. Do České Republiky zavítají v létě v rámci evropského turné ke své poslední desce Black Roses.

Na třech přeštěnických podiích, která ponesou názvy Rock Rádio Stage a Rockzone 105,9 Stage, Bandzone.cz Stage budou mít hudby chtiví posluchači možnost shlédnout během tří dnů téměř padesát kapel veškerých žánrů. Na své si přijdou milovníci rocku, metalu a punku, ale i písničkářství, SKA a popu. Mezi zahraničními jmény nemohou zaniknout zejména německých pop-rockových Jerx, italská gothic-metalová Godyvanebo rakouská skupina Kontrust s vynikající zpěvačkou Agatou. Z domácích hvězd se objeví a zahrají Chinaski, Divokej Bill a Wohnout, přijede i Xindl X nebo Znouzectnost. Jako každý rok, i letos dostanou příležitost předvést své umění také mladé dravé skupiny.

Veškeré informace, zajímavosti a vychytávky jsou k nalezení na nových stylových stránkách festivalu www.prestenice.cz, které byly spuštěny v minulých dnech. V rubrice Praktické info se dozvíte, jak se na festival dostat a co vzít s sebou, a v sekci Program najdete odkazy na webové stránky jednotlivých interpretů. Specialitou je rubrika Koncerty, ve které naleznete informace o dalších zajímavých festivalech nebo koncertech, které se odehrávají v nejbližších dnech a které návštěvníkům svých stránek doporučuje team pořadatelů Open Air Musicfestu Přeštěnice. V Novinkách pak objevíte třeba příjemnou informaci o tom, že si kdykoli během trvání fesťáku můžete zajít vystřílet pár barevných nábojů v paintbalové aréně. Co víc si přát? Novinkou festivalu je vstup zdarma na čtvrteční program.

Vstupenka na celý festival je momentálně k dostání za 790 Kč ve všech tradičních prodejních sítích. K dispozici jsou také jednodenní vstupenky na pátek a sobotu. Neváhejte, na místě budou dražší!

www.prestenice.cz

www.therasmus.com

www.myspace.com/therasmus

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze