Novinky okolo Prago Union, protože Andělem to rozhodně neskončilo

Ani po rozruchu okolo vyhraného žánrového Anděla se vody okolo Prago Union ne a ne zklidnit. Ven se totiž dostali první konkrétní informace o jejich chystaném „barevném“ EP, v seznamu jejich koncertů přibylo dalších 12 festivalů a po letošním křestu živé kapely v brněnské Flédě je venku i další koncert v pražském Lucerna Music Baru… Že na ten minulý dvojkoncert dorazilo 1.800 lidí snad připomínat netřeba. Tady tedy info okolo Prago Pyčo z posledních dní bod po bodu:

BAREVNÁ HUDBA

Koncepční desku, kde bude každá skladba vystihovat náladu nějaké barvy, Kato zmínil už v jednom z prvních rozhovorů po vydání alba Dezorient Express. Následné dlouhé mlčení většina lidí využila k tomu, aby na nápad zapomněla nebo ho brala jako blaf do větru. Kato ale mezitím nelenil, a aniž by s tím někde šermoval, dál pracoval na svém přesvědčení, že „barvy hrajou“. O pár měsíců později je EP, kde bude podle všeho 9 skladeb + 9 instrumentálek, ve formě dema kompletně nahrané a teď už se jen ladí a dobrušuje. A pokud jste si mysleli, že půjde o oddechovou záležitost, než zase přijde „plnohodnotná“ deska Prago Union, každý, kdo demo slyšel, vám potvrdí, že chystaná deska snese ty nejpřísnější měřítka a žádné mhouření nepotřebuje. Že má koncept celé album je jen začátek toho, co vás čeká.

LUCERNA BYLA A BUDE

Křest Brnohněm mají Prago Union úspěšně za sebou a je čas na další klubové výzvy. Domácí hřiště Prago v LMB je teď v celkem rychlém sledu možno zažít stylem old to the new. Už dneska – v úterý 15.3. totiž poběží od 22:00 v pořadu On Stage na Rádiu 1 záznam z legendary vyprodaného konciku z loňského 16.11. a pokud se stejně jako kapela raději koukáte dopředu, než přes rameno, zakroužkujte si v kalendáři úterý 19.4. Na výročí DJ Aliho proběhne v LMB akce Nadživotní Boombox, kde budou opět k vidění Prago Union + Livě band a můžete si zažvejkat, že vás zase bude čekat spousta překvapení.

DALŠÍCH TUCET FESŤÁKŮ

Prago Union na svých stránkách pragounion.cz mají už od začátku roku 2011 celkem úctyhodný seznam koncertů, který se navíc neustále rozšiřuje a v současné době se počet zastavil na čísle 63. K již ohlášeným festivalům: Bažant Pohoda, Colours Of Ostrava, Votví­rák, Hip Hop Kemp, Rock For People, Rock For Churchill, Battle Kings, Toto Je Hip Hop a Serial Hip Hop Fest 2011 teď přibyly další. Přesněji 12 dalších: Majáles v Brně, Českých Budějovicích a Praze, United Islands 2011, Skillz, Boskovice 2011 – festival pro židovskou čtvrť, Hip Hop Jam, Mighty Sounds, Sázava fest, Eurion, Uprising a Gangstastar winter indoor festival. Datumy, kompletní program a linky na stránky najdete na pragounion.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.