Mahala Rai Banda odstartují sérii koncertů Balkan Beats Party

  • Mahala Rai Banda odstartují sérii koncertů Balkan Beats Party
    • 15.03.2011
    • Tisk

    Divoká balkánská dechovka z bukurešťských předměstí Mahala Rai Banda zahájí 13. května …

    Sdílejte článek:

Divoká balkánská dechovka z bukurešťských předměstí Mahala Rai Banda zahájí 13. května v pražském KC Vltavská novou koncertní sérii Balkan Beats Party Praha.

Kapela představuje v podstatě superskupinu balkánské hudby: spojuje totiž dvě vesnice, kde v Rumunsku žijí ti nejslavnější a nejlepší muzikanti. Houslisté, cimbalisté, akordeonisté a basisté z Clejani kousek od Bukurešti, kteří kdysi vytvořili Taraf de Haidouks, a Zece Prajini, kde je největší hustota hráčů na dechové nástroje na čtverečný metr a odkud pocházejí Fanfare Ciocarlia.

V těchto dvou místech uprostřed prachu, bláta i ledu (dle ročního období) žijí hudebníci, kteří jsou napůl geniové a napůl uličníci – tvoří kapelu Mahala Rai Banda – divokou, energickou, virtuózní i jemnou. Její jméno je inspirováno označením pro romská předměstí velkých rumunských měst. Od konce 90. let, kdy ji dal dohromady houslista Aurel Ionita, Mahala Rai Banda vydala dvě vysoce ceněná alba.

Připravte se tedy na velkou jízdu na vlnách balkánské dechovky, rumunské lidové hudby, oriental popu, katalánské rumby i manele. Stejně jako na všech večerech Balkan Beats Party k tanci zahraje mix toho nejlepšího z balkánské hudby berlínský DJ Robert Soko, autor populárních party nejen v Německu.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Do 31. března je cena Kč 382,–, dále pak Kč 450,– včetně poplatků.

Série Balkan Beats Party bude pokračovat 23. června s maďarskými pankáči Besh o´droM jako součást Prague City Festivalu, 23. září s berlínskými Di Grine Kuzine, 27. října nejlepší srbskou dechovkou Boban i Marko Marković Orkestarem a zakončí ji 8. prosince hostování německého hudebníka Shantela a jeho Bucovina Club Orkestaru.

Před a hlavně po koncertu každé kapely zahraje hostitelský DJ Robert Soko.

Více informací najdete na:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.